Dorostenečtí hokejisté HC České Budějovice ve 2. kole play off bojují s Libercem o postup do semifinále. První utkání na severu prohráli (4:6), v pátek od 17.30 hodin mají příležitost k odvetě. V sérii hrané na dvě vítězství se Jihočeši pokusí vyrovnat a vynutit si třetí rozhodující duel , který by se hrál v neděli od 12 hodin v Liberci.

LIBEREC – HC ČB 6:4 (2:0, 4:2, 0:2), za hosty Přibyl 2, Švihálek, Sekera. Stav série 1:0. Bílí Tygři vlétli do zápasu jako uragán a opanovali svoji arénu. „Utkání jsme nerozehráli zrovna šťastně,“ přiznává hned na úvod Trummerův asistent na střídačce dorostenců HC ČB Václav Červený. „Domácí dokázali využít našich chyb v obraně a vstřelili dvě branky, které byly pro další vývoj velmi důležité,“ podotýká.
Do druhé třetiny hosté šli s odhodláním změnit obraz hry. „Jenže Liberec torpédoval naši snahu dalšími dvěma góly a vedl už 4:0!“ vzaly plány Jihočechů rychle za své.

Přesto nebyl zápas ještě ztracen, Sekera snížil. Liberecká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, a tak hosté znovu museli dotahovat neutěšené čtyřbrankové manko. V polovině zápasu vystřídal Bláhu, který se při libereckém tlaku měl co otáčet, náhradník Podskalský.
Po dvou třetinách Bílí Tygři vedli 6:2, ale ve třetí dvacetiminutovce trenéři HC ČB zapojili do hry všechny hráče a ukázali Liberci, že to v dnešní odvetě v Budvar aréně nebude mít jednoduché!

„Naše nátlaková hra přinesla úspěch. Na domácí padlo sebeuspokojení a jen velmi obtížně se dostávali z vlastní třetiny,“ popisuje Václav Červený. „Bohužel řadu příležitostí jsme nevyužili,“ litoval českobudějovický asistent. Jihočeši zkorigovali stav na 4:6 ze svého pohledu, v power play se pokoušeli vstřelit kontaktní branku, ale domácím pomohla v závěru tyčka. „O výsledku rozhodl vstup do první a druhé třetiny, kdy jsme vždy inkasovali po dvou gólech,“ domnívá se Červený.

Brankové hody svědčí o tom, že se hrála ofenzivnější partie, než hosté chtěli připustit. „V první řadě jsme si neplnili obranné povinnosti,“ potvrzuje Trummerův asistent. Naopak popírá, že by Liberec měl kvalitnější celek než Budějovice. „Sami jsme mu umožnili, aby nás přehrál. Nebyl o tolik lepší, jak možná napovídá výsledek,“ zdůrazňuje Václav Červený.

Pro Jihočechy je jedině dobře, že ve třetí třetině srazili suverénnímu Liberci hřebínek. Do odvety mohou jít se zdviženou hlavou. „Tím, že jsme bojovali až do konce a sahali po lepším výsledku, jsme si dokázali, že se s tímto soupeřem dá hrát,“ říká Červený, jenž staví Liberec na stejnou úroveň jako Mladou Boleslav. Tu dorostenci vyřadili v osmifinále. „Obě jsou to dobrá mužstva, ale nikoli vynikající,“ přesvědčuje asistent své svěřence, kteří dnes musí doma vyhrát, jinak končí. „Vedení Liberce 1:0 na zápasy nás nutí hrát ofenzivní hokej,“ avizuje Červený.

HC ČB chybí bek Prokop, jenž má zlomenou klíční kost.

Další výsledky: Sparta – Třinec 1:5, Kladno – Slavia 2:4, Vítkovice – Pardubice 2:1.