Na ranním srazu byli hráčům představen nový trenér Ernest Bokroš, jenž ve funkci střídá Josefa Jandače. Jeho asistent Jan Tlačil se k týmu připojí zítra.

Z loňského hráčského kádru odešli útočníci Hübl (Litvínov) a Brabenec (Brno), obránci Novák (skončila mu smlouva v klubu) a Bolf (ukončeno hostování ze Sparty) a brankář Chábera (zřejmě Ml. Boleslav). Naopak novými tvářemi jsou obránce Lukáš Poživil a útočníci Radek Duda a Ivan Huml. Z roční mise v zámoří se vrátil brankář Kovář. Z hostování v Ml. Boleslavi se vrátil obránce Macháček. Do přípravy bylo zařazeno také několik juniorů a letní přípravu s týmem absolvují rovněž Parýzek s Červeným, kteří se ale vrátí do juniorské soutěže v zámoří.

Na srazu naopak chyběli obránci Vydarený a Sičák, kteří jsou na mistrovství světa v Kanadě, pouze o berlích dorazil Štěpán Hřebejk, jenž rehabilituje po úspěšné operaci kolena.

Nový kouč Bokroš po představení vedením klubu k hráčům krátce promluvil. „Z hokejového života se všichni známe, takže žádné velké představování to nebylo. Spíše jsme si řekli, co nás čeká v nejbližších dnech a týdnech,“ uvedl po svém nástupu do funkce. S každým z hráčů týmu poté vedl ještě individuální pohovory.

Reprezentanti se teprve postupně zapojí do přípravy, jinak bude trénovat kompletní kádr. Jedinou výjimkou bude brankář Roman Turek. „Ten bude mít částečně individuální přípravu,“ upřesnil trenér.

Letní příprava se nebude příliš lišit od těch předcházejících. „Trénovat budeme osm týdnů a příprava bude proložena týdenním soustředěním v Turecku. Poté bude následovat třítýdenní individuální příprava. Někdo to nazývá dovolenou, ale pro mne je to individuální příprava. Dovolenou měli hráči teď celý měsíc. Klíčová bude pak příprava na ledě,“ naznačil nový trenér plán přípravy.

Bokroš přijel do Č. Budějovic o den dříve a prošel si všechna sportoviště, kde se příprava bude odehrávat. „V Budějovicích jsou pro trénování velice dobré podmínky. Hlavně je všechno pohromadě okolo zimního stadionu. Co se týká trénování, tak nevidím žádný problém,“ ujišťuje.

Kondiční cyklistická soustředění tentokrát v repertoáru nejsou. „S novým trenérem by měla přijít i nějaká změna. Nechtěli jsme, aby to byla zase Železná Ruda a Lipno. Chceme, aby kluci měli nějakou změnu. Příprava se bude odehrávat v domácích podmínkách a jediným zpestřením bude zahraniční soustředění,“ uvedl. „Nevylučuji, že někam na kolech nakonec nevyjedeme, ale je to také otázka ekonomiky,“ dodal.

Úvodní tréninkovou jednotku absolvovali hokejisté na stadionu Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity, kde po rozcvičení následoval fotbalový duel staří – mladí.

O cílech pro sezonu se v klubu zatím nemluví. „To je ještě brzy,“ tvrdí Bokroš. „Nejdříve se musíme připravit. Před sezonou si určitě nějaké představy řekneme. Teď se snažím především aklimatizovat a zabydlet v klubu.“

Kádr týmu ještě není definitivně uzavřen. „Zjišťujeme situaci kolem Radka Dvořáka,“ nabízí sportovní manažer Jaromír Látal zvučné jméno. „Má sice ještě rok smlouvu na Floridě, ale sondujeme, jak to bude dál,“ dodal.