Výjimkou nebyl ani útočník Radek Duda, jenž po skončení loňské sezony přišel na jih Čech po angažmá ve Švýcarsku. „Bylo to soustředění stejné jako všechna ostatní. Ráno jsme trénovali, večer jsme trénovali. Pouze jsme změnili prostředí. Určitě to splnilo svůj účel,“ je přesvědčen důrazný hokejista.

Právě pro něj i další nové hráče Humla s Poživilem měl týdenní pobyt v zahraničí i významný prvek z hlediska začlenění do nového kolektivu. „Určitě jsme se tam lépe poznali. Trenéři zase viděli hráče, jak se chovají i mimo tréninkový proces,“ dodává.

Trénovalo se vždycky brzy ráno a poté v podvečerních hodinách. „Ranní tréninky byly zaměřené jeden den na rychlost, další na odrazovou sílu a pak byly kruhové tréninky. Takhle se to celý týden točilo. Večer se hrál každý den tenis,“ popisuje náplň tréninkového pobytu. „Možná se to zdá málo, ale v Turecku bylo obrovské vedro a trénovali jsme vždy po dvou hodinách, takže toho bylo dost.“

Mimo tréninkový proces se hokejisté s chutí vykoupali v moři. „Určitě je příjemné, když si člověk po tréninku může skočit do moře. Bylo tam hezky a pěkně se odpočívalo buď u moře, nebo u bazénu,“ pochvaloval si zpestření náročného tréninkového drilu. „Bylo to fajn,“ přikývne. Poměrně rychle si prý mužstvo přivyklo i na značná vedra, která momentálně v Turecku panují. „Tak dva dny trvá, než se člověk aklimatizuje. Pak už to člověku ani nepřijde,“ tvrdí.

Hokejisté si v Antalii rozhodně nemohli stěžovat ani na ubytování a stravování. „To bylo všechno v pořádku.“

Do tenisového turnaje čtyřher vstoupil Duda spolu s Ivanem Humlem a vedli si nadmíru zdatně. „Hráli jsme dobře a trochu nás vykolejili až Jirka Šimánek s Lukášem Poživilem. Ale ustáli jsme to a věřím, že turnaj zakončíme na druhém místě, za což by nás měla čekat pěkná cena,“ rozesměje se.

Po návratu domů čekalo na hokejisty Mountfieldu podstatně chladnější podnebí, než jaké panovalo na riviéře. „Pro nás to bylo příjemné. Alespoň jsme se ochladili,“ tvrdí.

Až do konce června se nyní hokejisté Mountfieldu budou připravovat v domácích podmínkách. Poté bude následovat třítýdenní individuální příprava a na led by měli jít poprvé 21. července.