Kontroverzní útočník tak dal zapomenout na nedělní nepovedený duel na Kladně, kde byl hned pětkrát na trestné lavici. „Zápas na Kladně mne zdravě namotivoval. Trošku polínka do ohně tam přidal i Radek Bělohlav. Malinko jsem nad sebou popřemýšlel a hodně jsem se na zápas s Pardubicemi soustředil,“ tvrdí. „Vyhráli jsme zaslouženě a s přehledem. Konečně jsme podali týmový výkon od Edy Turka v brance až po posledního hráče. V tom musíme pokračovat.“

Žádný příliš kritický pohovor s trenérem po utkání na Kladně prý Duda neměl. „Trenér se ke mně zachoval perfektně a podržel mne. Dva fauly ve třetí třetině totiž byly hodně sporné a spíše jsem pykal za svoje jméno a číslo 69. Hrotil to tam hlavně Bělohlav. Trenérovi patří poděkování, že stál při mně.“

S Pardubicemi diváky potěšil především krásným bekhendovým blafákem ve vlastním oslabení, kterým zvyšoval na 2:0. „Byl jsem v jízdě sám na Lašáka. Při prvním nájezdu v první třetině jsem to Lašákovi zkoušel mezi nohy, ale to mi chytil. Tak jsem věděl, že jestli chci dát gól, tak musím udělat blafák,“ říká ke svému opravdu povedenému kousku.

Také Dudův druhý gól se fanouškům musel líbit. „Cítím se v pohodě už několik zápasů, ale nedařilo se mi to potvrdit gólově. Moje koncovka byla strašná. Při třetím gólu musím poděkovat Jindrovi Kotrlovi a Davidu Kuchejdovi, kteří vybojovali puk a předložili mi ho. Rozhodl jsem se zase pro blafák a rozhodnutí to bylo správné,“ pochvaluje si.

Z obou svých gólů měl Duda nelíčenou radost a snažil se o ni podělit i s diváky. „Snažím se pořádně radovat i z maličkostí. Dříve jsem byl dost rozhozený z toho, jak hraju a co se ode mne očekává. Začal jsem se více radovat a na mé hře je to vidět. Hokej hrajeme pro lidi a naši fanoušci jsou skvělí. Byli jsme poslední a přesto máme veliké návštěvy. To by si přál každý klub a fanouškům patří velký dík,“ vzkazuje divákům.

Silně narušené psychice týmu by výhra nad Pardubicemi měla prospět. „Odpíchli jsme se už vítězstvím nad Slovanem. Po Kladnu jsme si všechno vyříkali. Už jsme ztratili hodně zápasů a musíme udělat nějakou pořádně dlouhou šňůru, abychom se dostali zase do horních pater tabulky. A můžeme toho dosáhnout jenom maximální bojovností,“ burcuje.