Mezi dvanácti útočníky figurují dva Jihočeši. Tím prvním je nejproduktivnější hráč extraligové juniorky Českých Budějovic Vladimír Stejskal. V sezoně dosud nastoupil k 38 utkáním a drží si průměr bodu na zápas (16+22).

Druhým zástupcem HC ČB v nominaci je navrátilec ze zámoří Stanislav Polodna, jenž v rozjetém ročníku ukončil angažmá v celku OHL Erie Otters. Reprezentační dres naposledy oblékl v přípravě na loňské MS „18“, na šampionát do Finska však neletěl, protože z nominace na konec vypadl.

Stejný osud tehdy potkal českobudějovického beka Martina Havrana. Na rozdíl od spoluhráče z obrany Martina Parýzka, jenž se v létě rozhodl odejít do Kanady, Havran zůstal věrný „zimovišti“ na rodném jihu a absolvoval s Mountfieldem letní přípravu.

V juniorce Martin Havran nosí na hrudi kapitánské céčko, spolu se Zíbem je obávaným střelcem od modré čáry a vyčnívá v hodnocení účasti na ledě, kde má 16 plusových bodů! V této sezoně překvapil rovněž tím, že se pasoval do role zlého muže týmu – i díky vyšším trestům nastřádal zatím 171 trestných minut . . .

Na úvod s Němci

Turnaj pěti se koná 5. – 9. února na českých stadionech v Brně, Blansku, Žďáru nad Sázavou a Velkém Meziříčí, kde se domácí výběr na úvod střetne s Německem. Má mu co oplácet, protože právě porážka s Němci v utkání o udržení stála ročník 1989 (současná dvacítka) pád z elitní skupiny MS „18“, kam se letos Češi pokusí po roce zase vrátit.