Jako kapitán povede Jihočechy stejně jako loni zkušený Petr Sailer. „Volba kapitána ještě neproběhla,“ opáčil na náš dotaz, jestli bude nadále nosit kapitánské céčko. „Žádné volby nebudou, kapitánem zůstává Sailer,“ uvedl vše na pravou míru trenér mužstva Josef Jandač.


Jaká byla z vašeho pohledu letošní příprava na sezonu?
Přípravy jsou vždycky hodně podobné. Proběhlo to celkem dobře až na několik zranění, která jsou vždycky nepříjemná. Tomu se ale nevyhne asi žádný tým. Hlavně, aby se nám vyhýbala teď, když začne soutěž. Věřím, že jsme připraveni dobře a vyjde nám i start do samotné extraligy.


Letní přípravu oživil obnovený Tipsport Cup. Byla podle vás pohárová soutěž přínosem?

Těžko posoudit. Přípravné zápasy jsou od toho, aby se vyzkoušely nové věci před sezonou. Věřím, že nás přípravné zápasy prověřily a z některých je třeba se také poučit.


V přípravném období jste vyjeli také na turnaj do Německa, který jste neodehráli právě přesvědčivě.
Určitě to byla dobrá zkušenost. S českými soupeři se velice dobře známe, takže je dobře, že jsme vycestovali také do zahraničí. V Německu je hodně zámořských hokejistů, kteří hrají hodně důrazně. Rozhodně to byl přínos.


První ligový zápas hrajete na Slavii, kde jste před čtyřmi roky slavil mistrovský titul. Je to pro vás stále ještě jiný zápas?
Mužstvo se ve Slavii hodně mění, ale klíčoví hráči tam zůstávají, ať už jsou to Pepa Beránek, Michal Sup nebo i trenér Vláďa Růžička. S těmi zůstáváme kamarády a má to pro mne úplně jinou atmosféru než další zápasy. Před zápasem si popovídáme a vyhecujeme. Je to pro mne takový druhý domovský tým.


Slavia před sezonou kádr hodně omladila. Vnímáte tento fakt?
To určitě. Jsou tam mladí hokejisté, ale třeba Červenka i další už jsou hodně kvalitními hokejisty. Slavia měla vždycky kvalitní a především bojovný tým. To si myslím, že zůstane i nadále. Nemyslím si, že by byli nějak oslabeni.


Utkání se předehrává ve středu a pak hrajete až v neděli doma s Plzní. Považujete to za výhodu, nebo je to úplně jedno?

Je to úplně jedno. Hlavně jsme rádi, že už se začíná. Přípravné období bylo dlouhé a každý už čeká, až to vypukne. V mužstvu už se projevuje zdravá nervozita a všichni už se na Slavii těšíme.


S jakým výsledkem byste byli v extraligové premiéře spokojeni?

Jedeme jako vždy urvat co největší počet bodů. Nejlepší by samozřejmě byly všechny tři, ale je začátek soutěže a dobrý by byl každý bod.