K němu přidal asistenci na Melichárkův druhý gól a v závěru také proměněný samostatný nájezd. Podruhé už však brankáře hostí Šindeláře překonat nedokázal a z bodu navíc se radoval soupeř.

Zápas to ze strany Jihočechů povedený nebyl. „Věděli jsme, o co hrajeme. Začátek nevypadal špatně, ale pak nám nevyšlo několik přesilovek, což nás trochu srazilo dolů. Boleslav toho chytře využila, najednou vedla 2:1 a přestože jsme se snažili, tak jsme tahali za kratší konec,“ litoval Ptáček.

Náskok Mountfieldu právě na Ml. Boleslav se v tabulce naštěstí zmenšil pouze minimálně a činí nadále jedenáct bodů. „Nemůžeme ale koukat na nějaký náskok. Musíme hrát hokej pro diváky, pro vítězství a náš dobrý pocit. Nemůžeme spoléhat na nějaký náskok,“ tvrdí. „Předvedený výkon nás rozhodně mrzí. V příštím utkání se musíme o hodně zlepšit,“ sype si popel na hlavu.

Ve třetí třetině potěšil postavou nevelký obránce fanoušky přesnou přihrávkou na Melichárka, který dal zblízka vyrovnávací gól. „Po vyhrané buly jsem nastřelil a puk se ke mně odrazil zpátky. Zavezl jsem ho za branku, viděl jsem volného Tibora Melichárka, kterému jsem přihrál a on dal gól,“ popsal druhou trefu svého týmu.

O bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy. Ptáček šel jako první a proměnil. „Je nás několik adeptů pro nájezdy a já patřím mezi ně,“ uvádí. Ve druhé sérii už ale úspěšný nebyl. „Byla to finta, kterou dělávám. Netrefil jsem však skulinku pod brankářovou hokejkou a gólman puk vykopl betonem,“ vysvětlil. „Věřil jsem si, ale nevyšlo to. Byla to škoda,“ lituje.

Pro penaltový rozstřel nasadili hosté do branky místo Schwarze jeho náhradníka Šindeláře. „To jsem zjistil, až když to hlásili na stadionu z amplionu. Trošku se mi ulevilo, protože proti gólmanům s opačným gardem, tak jako ho má Schwarz, se mi tolik nedaří. Mám takovou zkušenost i z tréninku, kde chytá v opačném gardu Roman Turek.“