„U nás by v současné době nedostával tolik příležitost. Proto se trenéři rozhodli, že ho uvolníme, aby se zase dostal do hry,“ vysvětluje sportovní manažer klubu Jaromír Látal.


Hostování bylo uzavřeno do 1. prosince. Manažer se odmítl vyjádřit k otázce, jestli Gulaš nastoupí ve vzájemném utkání proti svému mateřskému týmu. „To je interní věc obou klubů,“ smetl rezolutně tuto otázku ze stolu.


Plnohodnotně by po reprezentační přestávce měl být naopak trenérům k dispozici útočník David Kuchejda, jenž se vrací po dlouhodobém zranění kolena a čeká ho extraligová premiéra. „Odehraje jeden zápas v první lize za Mladou Boleslav a potom už bude jenom u nás,“ vysvětluje Látal.


Také druhý dlouhodobý marod brankář Chábera už je na sto procent připraven. Jeho dočasnému náhradníkovi Altrichterovi tak bylo ukončeno jeho hostování na jihu Čech. „S výkony i přístupem Martina Altrichtera jsme byli maximálně spokojeni a přejeme mu hodně úspěchu v dalším průběhu sezony,“ uvedl manažer ke krátkodobému působení zkušeného gólmana na jihu Čech. „Honza Chábera odchytá možná ještě jeden zápas v první lize v Mostu, ale jinak už bude také stoprocentně připraven u nás,“ doplňuje Látal.


Mountfield má zítřejší extraligový duel v Liberci odložen na 9. prosince. V nejvyšší soutěži se tak představí zase až ve středu 14. listopadu, kdy na svém ledě přivítá od 17.30 Vítkovice Steel. Utkání bude v přímém přenosu vysílat kanál ČT4 Sport. „Jsme rádi za každý televizní přenos. Je to pro klub výborná reklama a zviditelnění. Všechny kluby usilují o to, aby byly v televizi co nejčastěji,“ tvrdí manažer.

Proti dvacítce

V úterý 27. listopadu odehraje HC Mountfield dopoledne od 11.00 přátelské utkání s reprezentační dvacítkou, která se připravuje na mistrovství světa své věkové kategorie v Pardubicích a Liberci. „Bude to neoficiální zápas v rámci tréninku. APK požádala všechny extraligové kluby v rámci přípravy dvacítky o sehrání přípravného zápasu. Také my jsme proto juniorům vyšli vstříc. Bude se ale jednat o neoficiální utkání, ve kterém s největší pravděpodobností nastoupíme v kombinované sestavě,“ upozorňuje.


Hráči Mountfieldu figurují v nominaci reprezentačních výběrů. René Vydarený s Michalem Hudcem budou hrát za Slovensko na Německém poháru, obránce Filip Novák zase za český národní tým na Karjala Cupu. Další tři hráči klubu jsou uvedeni jako náhradníci. „Věřím, že se v nominaci ještě objeví alespoň Štěpán Hřebejk. Podává výborné výkony a byl jsem hodně naštvaný, že nebyl rovnou v původní nominaci,“ zlobil se Jaromír Látal.