Konkurence v útočné vozbě týmu je ale skutečně velká, a tak technicky mimořádně vybavený útočník uvítal, když ho vedení klubu poslalo na měsíční hostování do extraligového Kladna.


Váš odchod se uskutečnil hodně narychlo. Jak k němu došlo?
Přijel jsem ze zápasu první ligy z Mladé Boleslavi a normálně jsem se připravoval na páteční zápas s Ústím. Počítal jsem s tím, že nastoupím. Po tréninku si mne ale zavolal manažer pan Látal a řekl mi, že je možnost, abych odešel na Kladno. Odpověděl jsem, že s tím nemám žádný problém, ale víc jsem to nijak neřešil. Kluby se nakonec dohodly na měsíčním hostování.


Uvítal jste tuto možnost, nebo jste byl spíše zklamán, že z Budějovic na čas odcházíte?
V každém případě to pro mne bylo dost velké překvapení. Ale uvítal jsem to, protože teď budu hrát. V Budějovicích jsem byl třináctým útočníkem a bylo těžké se prosadit. Bral jsem to v pohodě. Zahraji si měsíc extraligu a za měsíc se zase vrátím.


V novém týmu vás přijali v pohodě?
Kladno je specifické mužstvo v tom, že se dělí prakticky na dvě poloviny. Je tam polovina mladých a druhá polovina zase starších hráčů. Pomohl mi ale budějovický Radek Bělohlav a některé mladé kluky jsem znal ještě z juniorských reprezentací. Nebyl v tom žádný problém. Většina kluků si už také prošla podobnou situací, takže věděli, o co jde. Přijali mne bez problémů.


Hned v páteční premiéře proti Vítkovicím vás trenéři nasadili do prvního útoku ke hvězdné dvojici Patera – Procházka. Čekal jste něco podobného?
Vůbec ne. Hodně mne to překvapilo. Počítal jsem, že mne nasadí do třetí, maximálně druhé řady. Tohle bylo hodně nečekané a byl jsem strašně rád, že si mohu zahrát s takovými dvěma hráči.


Páteční zápas s Vítkovicemi vám vyšel parádně. Vyhráli jste 5:1 a vaše řada zaznamenala čtyři branky.
Utkání nám vyšlo opravdu perfektně. Před zápasem jsme si jenom řekli několik věcí, kam si kdo bude najíždět po buly. Zápas to byl povedený a teď jde jen o to, zopakovat podobný výkon co nejčastěji.


Proti Vítkovicím jste také vy osobně vsítil svůj první gól v kladenském dresu. Znamenal také příspěvek do týmové pokladny?
Rozhodně. Gól jsem hned musel zakasovat.


Jakým dojmem na vás působili vaši dva věhlasní spoluhráči z útoku?
Prochy je hodně v klidu, Paty je zase jednoznačně typem vůdce a v mužstvu šéfuje. Jako kluci jsou oba výborní.


V neděli v Ústí nad Labem už vám to tolik nevyšlo a v důležitém utkání jste prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.
To byl strašně těžký zápas. Všichni věděli, že se hraje o šest bodů, protože právě s Ústím bojujeme o poslední místo v tabulce. Domácím se v posledních zápasech moc nedařilo a byli pořádně nabuzeni. Nám vyšel začátek zápasu. Vedli jsme 2:0 a potom ještě 4:2. Po našich hrubých chybách ale soupeř vyrovnal. Prohráli jsme v nájezdech, což bývá loterie. Hodně nás to mrzelo.


Z ledu soupeře jste si přivezli alespoň bod. Měl pro vás hodnotu?
Převládalo zklamání. Vzhledem k vývoji zápasu jsme měli na tři body a neměli jsme vítězství pustit.


V nominaci na samostatné nájezdy jste se neobjevil?
O tom jsme s trenérem vůbec nemluvili. Na to jsou v týmu zkušenější hráči.


Podepisuje se na atmosféře v týmu fakt, že se Kladno pohybuje na nejspodnější příčce tabulky?
Zatím panuje klid. Trenéři situaci nijak nepitvají a všechno se řeší v klidu. To je také podle mého nejschůdnější cesta. Výkony mužstva jdou nahoru, ale doplácíme na individuální chyby. Proto také teď dva body zůstaly v Ústí.


Má podle vás Kladno mužstvo na lepší postavení v tabulce?
Určitě. Po reprezentační přestávce ale máme těžký los. Hrajeme na Spartě, doma s Budějovice a na Slavii. Zápasy jsou to těžké, ale potřebujeme nutně bodovat.


Zmínil jste utkání s Budějovicemi. Budete smět nastoupit?
Vůbec nevím a ještě jsem to ani s nikým neřešil. Nezáleží to na mě. Dohodnout se musí kluby mezi sebou.


Vy osobně byste nastoupit chtěl?
Zahrál bych si, ale v každém případě to bude zvláštní zápas. Opravdu hodně specifický. Ale nastoupil bych rád.