Nyní se vrátil do HC Mountfield a návrat to byl povedený. Jeho tým deklasoval Vítkovice 6:0 a Gulaš přispěl k vítězství krásnou třetí brankou.
Ve čtvrtek nastoupí v televizním duelu na Kladně proti svým bývalým spoluhráčům.

Na Kladno jste odešel původně na měsíční hostování. Nakonec z toho byly měsíce tři.
V Budějovicích neměl nikdo zdravotní problémy a všechno klapalo, tak jsme se domluvili, že pro všechny strany bude lepší, když zůstanu na Kladně až do konce ledna. V případě potřeby si mne mohly Budějovice kdykoliv stáhnout zpátky.

Zahrál jste si v jedné řadě s hokejovými velikány Paterou a Procházkou. Byla to velká zkušenost?
Hrál jsem s nimi až do svého onemocnění. Před Vánoci jsem dostal neštovice, což byla velká škoda. Klapalo nám to a hodně jsme si rozuměli. Čtrnáct dní jsem ale marodil a poté jsem nastupoval ve druhé lajně s Gardoněm a Kuchlerem, což také nebylo špatné, ale už to nebylo ono.

Přišel jste na Kladno v době, kdy se mu vůbec nedařilo, a pak jste zažil vzestup tabulkou vzhůru.
Kladno bylo v době mého příchodu na dně a zkoušely se různé varianty. Potom jsme chytili šňůru a bylo to perfektní. Bylo jen otázkou času, kdy se rozehrají klíčoví hráči Patera s Procházkou. V úvodu sezony se jim nedařilo. Neměli štěstíčko a nepadalo jim to tam. Teď se jim daří a Kladno zaslouženě vyhrálo třetí čtvrtinu soutěže.

Nelámali vás na Kladně, abyste tam zůstal do konce sezony?
Zájem ze strany Kladna byl, ale počítal jsem s tím, že si mne Budějovice stáhnou na play off. Vrátil jsem se o zápas dříve, než jsem čekal. Kamil Brabenec měl ale zdravotní problémy, tak jsem se vrátil dříve.

Sezonu vám narušily neštovice. Tuto nemoc jste v dětství neprodělal?
Sám jsem to nevěděl. Nejdřív jsem si myslel, že je to obyčejná chřipka, a odehrál jsem ještě zápas s Libercem. Večer jsem ale měl čtyřicítky horečky a ráno jsem se osypal. Byly z toho neštovice.

Jak dlouho jste byl mimo hru?
Bylo to deset až dvanáct dní. Lékař říkal, že jsem nemoc prodělal velice dobře. Mrzelo mne to ale hodně, protože jsme si na ledě s Paterou a Procházkou začínali výborně rozumět. Vypadl jsem ze zápasového kolotoče a do první řady už jsem se nevrátil.

Neštovice jsou vysoce infekční onemocnění. Musel jste se uchýlit do izolace?
Vrátil jsem se do Budějovic a byl jsem celou dobu jenom doma. Nikam jsem nechodil.

Na Kladně jste měl odehrát ještě jeden zápas navíc.
Přesně tak. V pátek jsem ještě hrál s Kladnem v Ústí, ale večer mi volal manažer pan Látal, že se mám druhý den hlásit v Budějovicích na tréninku, protože se zranil Kamil Brabenec. Počítal jsem s tím, že se budu vracet až v pondělí po utkání se Spartou.

Do svého mateřského klubu jste se vrátil stylově. Vyhráli jste na Vítkovice 6:0 a vy jste nastoupil v prvním útoku se Štěpánem Hřebejkem a Tomášem Mertlem, se kterými jste sezonu začínal.
S klukama si rozumíme a jsme na sebe zvyklí. Hodně bruslíme a napadáme soupeře. Takový hokej mi vyhovuje. Klapalo nám to. Vyhráli jsme 6:0 po perfektním výkonu celého mužstva.

Návrat jste oslavil krásným gólem pod horní tyčku Pruskovy klece.
Štěpán Hřebejk mi krásně přihrál zpoza branky. Viděl jsem, že Prusek je dole, takže jsem mířil nahoru a vyšlo to.

Vrátil jste se domů do svého mateřského klubu. S tím asi žádný problém nebyl.
S tím žádný problém opravdu nebyl. Jsem Budějovičák, takže to bylo úplně v pohodě.

Nyní vás čeká televizní duel právě na Kladně. Bude to pro vás hodně zvláštní zápas?
Určitě. Těším se na to. Takové zápasy mám rád. Strávil jsem na Kladně tři měsíce, přirostlo mi to tam k srdci a byl jsem tam spokojen . Jsou tam perfektní lidi. Zápas to bude hodně zvláštní, ale těším se na něj moc.

Budete si s někým ze soupeřova týmu před utkáním telefonovat?
Mám tam kamarády, které jsem znal už dříve z mládežnických reprezentací. Volávali jsme si už dříve, než jsem na Kladně hrál. Nějak se určitě pošťouchneme a možná padne i nějaká sázka.