V pondělí odehráli hokejisté HC Mountfield předehrávku sedmého kola extraligy v Pardubicích. Bližší informace na straně 17.

O den dříve na čtvrtý pokus dokázali letos poprvé zvítězit na domácím ledě, když přehráli do té doby neporažené Kladno 4:2. Přitom utkání se pro Jihočechy nevyvíjelo vůbec dobře a prohrávali už 0:2.

Úvodní gól dostali domácí hned v první minutě. „V kabině jsme se připravovali a koncentrovali na začátek zápasu. Kluci se hecovali. Přišli jsme ale na led a dostali jsme gól. Nejsme v dobrém stavu a hodně jsme se nadřeli, abychom zápas otočili,“ uvedl po utkání trenér Mountfieldu Ernest Bokroš.

Pod velkým tlakem

Více než předváděná hra tentokrát potěšily tři body. „Hrajeme pod obrovským tlakem. Do něj jsme se ale dostali sami špatným startem do ligy,“ připustí. „Momentálně utkání musíme vydřít. Až si srovnáme hlavy a vrátí se na naše hokejky pohoda, tak můžeme zase začít předvádět líbivý hokej, jaký se tady hrál v předcházejících sezonách,“ vysvětluje. „Do tohoto stavu jsme se dostali sami a sami se z něj také musíme dostat.“

Kladno prohrálo v letošní sezoně vůbec poprvé. „Porážka nás samozřejmě mrzí, ale jedeme dál a hned v úterý nás čeká další zápas,“ nedělal z porážky žádnou tragédii kladenský trenér Zdeněk Müller.

Vítězný gól na 3:2 dal Tomáš Kůrka, jenž odehrál celkově velice dobrý zápas. „Začátek se nám nepovedl a hlavně kvůli divákům jsme rádi, že jsme zápas otočili a vítězství nakonec ubojovali.“

Jeho gól na 3:2 osm minut před koncem měl cenu zlata. „Projel jsem kolem mantinelu a viděl jsem, že je avizovaný faul. Vystřelil jsem přes beka a ani jsem neviděl, kudy puk prošel do sítě,“ popsal svůj nesmírně důležitý gól.