Do domácí branky se po jednozápasové pauze vrátil Turek a letos poprvé zasáhl do hry také útočník Kotrla. Chyběl naopak zraněný kapitán Sailer, jehož ve funkci zastoupil Veselý.

Mountfield je v úvodu sezony v krizi a také do včerejšího zápasu vstoupil doslova tragicky. Už po osmačtyřiceti vteřinách totiž Turek vyrazil střelu Frolíka a nepokrytý Tomajko pohodlně dorazil do prázdné branky. Již tak narušená psychika Bokrošova týmu dostala další pořádnou ránu. „Přitom v kabině se mužstvo hecovalo a snažili jsme se na začátek maximálně koncentrovat,“ krčí rameny trenér Ernest Bokroš.

Poživilův gól

Ve 13. min. v přesilovce pět na tři natáhl od modré Hájek a prostřelil Turka podruhé. O čtyři minuty později se domácí celek přece jen zvedl. Dočasný kapitán Veselý trefil v přesilovce tyč a dojíždějící Poživil přetavil svou dorážku v premiérový gól v českobudějovickém dresu.

„Zvednout se ze stavu 0:2 nebylo vůbec jednoduché,“ připouští trenér Bokroš.

Další kritický moment přežil domácí tým krátce před první sirénou, kdy na konci kladenského přečíslení tři na jednoho Čurilla selhal v koncovce. „Měli jsme dobrý vstup do utkání a v jeho úvodu jsme byli lepší,“ konstatoval kladenský kouč Zdeněk Müller.

Druhá třetina přinesla další dvojnásobnou přesilovku Kladna. Tentokrát ji Jihočeši i díky výbornému Turkovi v brance přestáli. Pomohl mu i obránce Sičák, jenž vysokou holí odpálil kotouč mířící do sítě. „Naše nevyužitá přesilovka, to byl jeden z klíčových monentů zápasu,“ míní Müller.

Domácí poté ubránili i přesilovku při vyloučení Tomana a pak přišel jejich velký moment. Ve 33. min. našel Huml doslova geniální žabičkou z trestné lavice se vracejícího Tomana a ten střelou z první vyrovnal na 2:2. Druhá branka znamenala pro domácí tým doslova pokropení živou vodou. Obrovskou možnost jít poprvé v utkání do vedení však propásl, když doslova promarnil téměř dvě minuty trvající přesilovku pět proti třem.

Třetí třetina se nesla oboustranně v hodně opatrném duchu. Ani jeden ze soupeřů především nechtěl udělat chybu. Dlouho se hrál hokej prakticky bez šancí. Až přišla 52. minuta. V avizované výhodě se kolem mantinelu protáhl Kůrka a z těžkého úhlu nachytal Kopřivu v brance Kladna na švestkách.

Tři minuty před koncem přišel pojišťovací čtvrtý gól. Po rychlém brejku předložil Kůrka Humlovi a nejlepší hráč včerejšího zápasu nezadržitelně skóroval. V závěru už se hosté nedostali ani k power play. „Sami sobě jsme dokázali, že utkání musíme vydřít. Až si to pomalu srovnáme v hlavách, tak můžeme hrát líbivý hokej jako v minulosti, ale teď musíme především bojovat,“ uvedl Bokroš.

V pondělí do Pardubic

Další extraligový duel čeká českobudějovické hokejisty již dnes, když se v předehrávce sedmého kola nejvyšší soutěže představí na ledě Moelleru Pardubice.

Ivan Huml byl mužem zápasu

Výborný zápas odehrál včera proti Kladnu (4:2) centr HC Mountfiled Ivan Huml. Svůj kvalitní výkon korunoval brankou a krásnou asistencí na Tomanův vyrovnávací gól.

První letošní vítězství na domácím ledě se asi nerodilo vůbec lehce.
Špatně jsme začali a hned v první minutě jsme prohrávali. Pak jsme dostali ještě jeden gól. Podařilo se nám ale vyrovnat a od stavu 2:2 jsme podali kvalitní výkon. Zodpovědný a obětavý především ve hře dozadu.

Jak si vysvětlujete, že jste tak rychle dostali první branku?
Špatně jsme vystřídali a přebrali si hráče. Nemělo by, ale v hokeji se to prostě stává a musíme si na to dát pozor.

Ve druhé třetině jste nevyužili téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Kde byla příčina?
Nějaké střely tam byly, ale málo jsme clonili brankáři. Na tom musíme zapracovat. Tak dlouhá přesilovka by se využít měla.

Vaše žabička na Milana Tomana při druhém gólu vypadala z vaší strany téměř geniálně.
Náhodně odražený puk se mi dostal do jízdy. Už jsem byl v pozici, že bylo těžké vystřelit. Tak jsem zkusil přihrál Milanovi. Neměl to jednoduché, ale poradil si náramně a trefil to krásně.

Do střelecké tabulky jste se zapsal i vy sám.
To bylo v samotném závěru zápasu, kdy už Kladno bezhlavě útočilo. Jeli jsme dva na jednoho, vystřelil jsem a spadlo to tam. Byl v tom samozřejmě i kus štěstí, ale to k hokeji patří.