„Z naší strany to bylo herně velmi dobré utkání. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Minimálně bod jsme měli urvat. Ubránili jsme sedm přesilovek, ale strašně nás srazil rozhodující gól dvě minuty před koncem po naší individuální chybě,“ lituje trenér Ernest Bokroš. „K bodu nám chyběl jeden vyhozený puk z naší třetiny.“

Při power play dostali Jihočeši do prázdné branky druhý gól. Tomáš Vak poté ještě korigoval na konečných 2:1. „Hokejový osud si s námi trochu zahrává. Teď bude strašně důležité udržet morálku. Tým má svou tvář a potřebujeme slepit dva dobré výsledky, abychom si začali věřit,“ tvrdí trenér.

Podle Bokroše je z některých hráčů na ledě cítit obrovská nervozita. „Kluci cítí tlak a to se projevuje třeba v zakončení. Jsou to ale zkušení hráči a nemůžeme se na to vymlouvat,“ uvědomuje si.

Trenér vidí problém ve velkém množství inkasovaných gólů. „Dali jsme dvacet branek, což je slušné, ale dostali jsme dvacet sedm, což je příliš. To je náš hlavní úkol: udržet obrannou třetinu, aby nám soupeři tak lehce nedávali góly,“ hledá recept na zlepšení. „Snažíme se klukům vysvětlit, že do problémů jsme se dostali sami a jenom sami se z nich také musíme dostat. Tlak z venku tady bude, musíme se s ním vyrovnat. Nic jiného než dobré výsledky nás nezachrání.“

Vedení klubu žádné zemětřesení nechystá. „Není důvod k panice,“ tvrdí sportovní manažer Jaromír Látal. „V Pardubicích nebylo hráčům moc co vytknout. Bojovali a šli za výsledkem. Dostali jsme v závěru gól po individuálních chybách. Nepropadáme žádné hysterii a soustředíme se na další dva domácí zápasy,“ ujišťuje, že žádné velké kádrové změny nejsou na pořadu dne.