Hokejistům HC Mountfield se letos v extralize nedaří, přesto je dnes čeká velký svátek. V úvodním domácím duelu Ligy mistrů totiž přivítají slovenského šampiona Slovan Bratislava. Začátek zápasu je v 19.30.

Slovan nevstoupil do letošní sezony nejlépe a v aktuální tabulce slovenské nejvyšší soutěže mu patří páté místo. „Je sice pravda, že se teď Slovanu nedaří nejlépe, ale v každém případě je to jedno z nejkvalitnějších slovenských mužstev,“ tvrdí trenér Mountfieldu Ernest Bokroš, podle něhož by se Bratislava pohybovala zhruba ve středu české extraligy. „Těžko se to ale odhaduje,“ upozorňuje.

Svého dnešního soupeře sledoval v televizi a také byl jednomu zápasu sám osobně přítomen. „Slovan má spoustu zkušených hráčů a v brance chytá výborně Fin Hovi,“ všiml si. „V dané situace je pro nás každý soupeř těžký, protože se nenacházíme v dobrém stavu,“ je si vědom. „Nečeká nás nic lehkého, ale je to jiná soutěž a jiný zápas. Na každém kroku je ale na mužstvu cítit tlak ze strany novinářů a hokejové veřejnosti,“ uvádí Bokroš.

Podle trenéra je složité zapomenout na extraligové starosti a odehrát s čistou myslí utkání evropské soutěže. „Extraligu jen těžko můžeme hodit za hlavu,“ přikývne. „Neseme to jen velice těžko.“

Velká motivace

Utkání Ligy mistrů by však pro mužstvo mělo být opravdu velkou motivací. „V této soutěži reprezentujeme nejen klub, ale i celý český hokej. Bude to hodně sledovaný a prestižní zápas, protože mezi mezi oběma státy panuje na ledě stále velká rivalita,“ uvědomuje si trenér.

Do skupiny Ligy mistrů vstoupil Mountfield drtivou porážkou v Ufě 1:7 a naděje na jediné postupové místo do semifinále se mu tak značně vzdálily. „Ufa je jasným favoritem skupiny. My si to se Slovanem rozdáme o druhé místo,“ tvrdí.

Kapitán čeká výhru

Kapitán týmu Ondřej Veselý nemá se slovenským hokejem prakticky žádné zkušenosti. „Ještě ve Zlíně jsem si zahrál proti slovenským klubům několik zápasů v letní přípravě. Jinak nic,“ potvrzuje.

Od dnešního duelu očekává především dobrý výsledek. „Očekávám, že konečně vyhrajeme. Už se nám to dlouho nepodařilo. Herně naše výkony nejsou nejhorší, ale dáváme hrozně málo gólů. Z toho pak vyplývají i ty špatné výsledky,“ konstatuje.

Od začátku sezony má mužstvo nesmírně náročný program. Na únavu se ale hráči nevymlouvají. „Náročný zájezd do Ufy nám moc nepřidal. V extralize hrajeme prakticky každý druhý den, ale s tím jsme počítali a nemá to na naše výkony vliv,“ tvrdí.

Po dnešním intermezzu Ligy mistrů bude pokračovat extraliga hned v pátek, kdy Mountfield přivítá na svém ledě letos výborně hrající hokejisty Plzně, které táhne navrátilec z NHL Martin Straka. V neděli se Jihočeši představí v dalším kole na Kladně.