Sedmý zápas za sebou prohráli hokejisté HC Mountfield. Včera v Litvínově podlehli v sedmnáctém kole extraligy jednoznačně 1:5 a jejich situace už je opravdu kritická, protože se dostali až na samotné dno tabulky nejvyšší soutěže.

Hosty totiž jeden jediný bod je dělil od propadu na poslední příčku extraligové tabulky. Na druhé straně HC Litvínov v posledním domácím zápase proti Třinci zázračně otočil zápas až v závěru zápasu. Proti Zlínu 2:3 neuspěl a body, aby udržel kontakt s čelem tabulky rozhodně doma ztrácet nemůže. Zajímavostí utkání byl „bratrovražedný boj“ obránců Poživilů. Za Litvínov nastoupil Ondřej a za Budějovice ve své první sezóně na jihu Čech Lukáš.

Dostali „bůra“

Litvínovští hráči vyslyšeli své fanoušky a jejich heslo „dejte jim bůra“. Debakl Mountfieldu dokonal Litvínov pěti brankami v síti Romana Turka, který ovšem nezachytal špatně, přesto to na velmi dobře hrající, ale hlavně šance proměňující Litvínov nestačilo.

Vstup do utkání a v podstatě celou první třetinu měli lepší hosté z Budějovic. Bohužel pro ně z jediné branky v úvodní třetině se radoval někdo jiný. Přesněji Peter Jánský, který po asistenci Martina Waltera propálil brankáře Turka.

Druhá třetina přinesla podobný, kvalitní a rychlý hokej. Opět se na jejím konci radovali domácí. Ve 25. minutě nejprve zvýšil na 2:0 obránce Punčochář, aby za dvě minuty tentokrát obránce na straně druhé, tedy budějovický Toman snížil na kontaktních 2:1. Náskok dvou branek pro domácí vybojoval tři minuty před koncem třetiny exbudějovický V. Hübl. Dvě branky padly při přesilových hrách 5:4, ovšem oba týmy měli i výhodu 5:3, ale ani jeden z týmů poskytnutou výhodu nedokázal využít.

Tak pokud byly první dvě třetiny hrány v dobrém tempu, tak ta třetí se musela líbit dvojnásobně. Oba týmy daly do zbytku zápasu všechnu sílu a energii, což se rozhodně muselo divákům líbit. I tentokráte inkasoval Roman Turek branku, čtvrtou a to z hole Františka Lukeše hned v úvodu třetí třetiny. „Dejte jim bůra, dejte jim bůra,“ ozývá se z tribun a fanoušci jsou vyslyšeni. V 59. minutě se prosazuje Martin Jenáček, který upravil na konečných 5:1.

Hlasy trenérů – Jaroslav Hübl (Litvínov): „Nezačali jsme dobře a byli jsme pod tlakem. Dobře jsme ale bránili, bojovali jsme a šli jsme za svým cílem. V průběhu zápasu jsme šli agresivně do branky, a když jsme měli šanci, tak jsme ji využili.“

Ernest Bokroš (České Budějovice): „Kdybych zápas hodnotil herně, tak si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Musím ale uznat, že nás Litvínov vyškolil v produktivitě, která nám hodně chybí.“