Je to jako obehraná písnička. Hokejisté HC Mountfield ve svých duelech herně za soupeři rozhodně nezaostávají, ale v koncovce jsou naprosto neproduktivní a po vlastních chybách zbytečně inkasují.

V posledním utkání na Kladně si podřezali větev sami vlastní nedisciplinovaností. Prohráli 2:5, když čtyři góly inkasovali ve vlastním oslabení a hned ten první při avizované výhodě. Přitom nad některými vyloučeními zůstával skutečně rozum stát. „Soupeř dokázal přesilové hry potrestat. Nám se to nedařilo,“ posteskl si trenér Ernest Bokroš.

Závěrečnou desetiminutovku Jihočeši absolutně nezvládli a hráli prakticky neustále v oslabení. „Pro to nemám vysvětlení. To moje hlava nebere,“ byl trenér hrubě nespokojen s disciplínou svého týmu.

Nejlepším hráčem poražených byl vyhlášen útočník Štěpán Hřebejk. Jak je jeho dobrým zvykem, neúnavně bojoval, ale ani on nepomohl svému týmu k bodovému zisku. „Dokázali jsme vyrovnat na 2:2, ale pak jsme dostali tři góly v oslabení. Dvakrát jsme hráli ve třech a dostali jsme rozhodující góly. To je prostě špatně,“ sypal si popel na hlavu. „Na fauly si musíme dávat větší pozor. Tolikrát v oslabení prostě hrát nemůžeme. Na druhou stranu jsme sami hráli přesilovku pět na tři, ale gól jsme z toho nedali,“ hledá příčinu dalšího neúspěšného výsledku. „To byl také jeden z důvodů naší porážky,“ míní.

Kladno určitě bylo soupeřem k poražení. „Po dvou domácích výhrách jsme věřili, že bychom mohli uspět. Chtěli jsme si nějaké body odvézt. Nakonec to ale dopadlo špatně,“ lituje.

Sérii sedmi extraligových porážek v řadě Mountfield sice dokázal přerušit páteční výhrou nad Plzní po samostatných nájezdech, ale na tříbodový zisk čeká už dlouhých deset kol. Naposledy vyhrál v normální hrací době 28. září doma se Spartou… Příjemným oživením byla alespoň výhra nad Slovanem Bratislava v Lize mistrů.

Pozice trenéra Bokroše přesto zůstává nadále neotřesena a změny se nechystají ani v hráčském kádru. Případný odchod obránce Tomana, o kterém se hovoří v kuloárech, vyvrací sportovní manažer Jaromír Látal. „Je to nesmysl,“ tvrdí.

Možnost napravit si reputaci bude mít Mountfield již ve čtvrtek, kdy v televizní předehrávce 20. kola nejvyšší soutěže Bude hostit Pardubice (17.05).