Po sérii osmi porážek v soutěžních zápasech v řadě se hokejisté HC Mountfield konečně dočkali. Ve svém premiérovém domácím utkání v Lize mistrů podali opravdu velmi dobrý výkon a slovenského mistra Slovan Bratislava porazili přesvědčivě 5:2.

Podle trenéra vítězů Ernesta Bokroše byl velice důležitý rychlý gól Michala Hudce hned ve druhé minutě zápasu. „Pokud dá naše mužstvo první gól, tak potom hraje výrazně lépe. Navíc se nám pak podařilo přidat ještě jeden,“ uvedl a přiznal, že jakmile soupeř snížil, viděl na některých svých svěřencích opět nervozitu. „Důležitý byl náš třetí gól. Potom už jsme hráli naši hru,“ dodal.

Trenér Slovanu Zdeno Cíger přiznal, že soupeř byl lepší. „Dalo se očekávat, že se jedno z mužstev v tomto utkání chytí. Bohužel jsme to nebyli my,“ posteskl si. „Domácí toho využili. My jsme jim to ulehčili, protože jsme udělali hodně individuálních chyb.“

Podle někdejšího slovenského reprezentanta byl klíčový gól Mountfieldu na 3:1. „Měli jsme šance a za stavu 2:1 jsme mohli se zápasem ještě něco udělat. Třetí gól nás ale zase srazil dolů,“ přiznal.

Jihočeši odehráli opravdu velmi dobrý zápas nezbývá než doufat, že na něj mužstvo naváže už dnes, kdy v 18. kole extraligy přivítá v těžkém utkání třetí tým tabulky Plzeň (17.30), kterou táhnou hrající manažer Martin Straka či nejproduktivnější hráč extraligy Tomáš Vlasák.