Letos je ale všechno jinak, mužstvu se nedaří, prohrává a krčí se ve spodních patrech tabulky.

Opravdu zarytí milovníci budějovického hokeje se ale rozdhodli, že to takhle nenechají. Proto hodlají kluky nakopnout, jak oni říkají.
Na nedělní domácí zápas se Spartou Praha totiž chystají udělat v aréně akcí Bílé peklo. Diváci by tak měli přijít v bílém oblečení. A hlavně nezapomenout pořádně fandit.

„Smyslem této akce je, aby co nejvíce lidí, kterým nejsou lhostejné výsledky našeho klubu přišli naše hokejisty podpořit v bílých oděvech. Budeme vděčni za každou čast oděvu která bude v bílé barvě, takže například tričko mikina a podobně,“ vysvětluje jeden ze strůjců myšlenky a bubeník Dalibor Pánský. „Lidé mohou přijít i doktorských pláštích,“ usmívá se.

A že fanoušci Mountfieldu berou akci opravdu vážně, dokazuje i její propagace.

„Na pokladnách budou letáky, Bílé peklo ohlásí i v rádiích a samozřejmě i moderátoři při zápase s Třincem, kde se také rozdají letáky. Mohlo by se to povést, a pokud bude mít Bílé peklo úspech nevidím důvod, proč tuto akci neopakovat časteji,“ podotýká Pánský, kterému kotelníci neřeknou jinak než Pány.

Na zimáku v Českých Budějovicích se už jednou Bílé peklo konalo, a to paradoxně také na zápasy se Spartou v play off v sezoně 1998/99.

„Také jsme moc rádi, že nám klub vyšel s naším nápadem maximálně vstříc. Nakoupil šest tisíc bílých čtvrtek, které najdou diváci na sedadlech a budou s nimi moci fandit,“ děkuje Pány na dálku vedení HC Mountfield. „Neházíme flintu do žita a víme, že kluci teď potřebují nejvíce pomoci,“ ví Pány.