Hráčské výměny týmu nepomohly, údajně došlo už i na finanční postihy, a tak se zdálo, že nevyhnutelná je změna na trenérském postu. K té se však vedení klubu zatím neodhodlalo. „Úvod sezony byl hodně náročný a hrálo se velké množství zápasů. Reprezentační přestávka pro nás přišla v pravý čas,“ tvrdí předseda představenstva klubu Zdeněk Blažek.

V průběhu pauzy se představenstvo nakonec k žádnému oficiálnímu jednání nesejde. „Věříme, že se mužstvo zkonsoliduje po náročném programu a přestávka pro něj bude novým impulsem,“ věří Blažek. Sám Bokroš ze své funkce odstoupit nehodlá. „Budu pracovat, dokud budu mít důvěru vedení,“ uvedl.

Představenstvo už jednou o trenérově pozici jednalo a vyjádřilo mu důvěru. Od té doby se sice podařilo zastavit sérii porážek, ale výsledky a hlavně výkony zůstávaly stále jako na houpačce. „Teď k žádným změnám na trenérském postu ani v hráčském kádru nesáhneme. Uvidíme, jak mužstvo začne po přestávce,“ uvádí Blažek.

Po reprezentační přestávce čeká HC Mountfield další vystoupení v Lize mistrů. Ve středu 12. listopadu se střetne v mimořádně atraktivním duelu s ruským mistrem Salavatem Julajevem Ufa. Začátek utkání je v 19.30. Předprodej vstupenek bude probíhat v úterý od 13 do 17 hodin a v den zápasu od 13.00. Cena vstupenek je 480 korun.