Před zápasem se konalo na Hluboké mytí hlav, protože výkony týmu byly na hony vzdálené představám vedení. „Byla tu v mužstvu trochu mela, protože jsme dobře nehráli, ani příkladně nebojovali, jak bychom měli – alespoň kvůli lidem. Moc nám to nešlo, tak přišly na řadu pohovory mezi mužstvem, trenérem a výborem. Počínaje posilami a starými matadory, jako jsem já, konče,“ popisuje obránce HC Knights Roman Rákosník. „To abychom se vrátili do reality,“ doplňuje s úsměvem.

Pokud výhra nad Soběslaví byla první vlaštovkou před play off, které je za dveřmi, pak je realita pro Hlubocké velice příjemná. Vítězství 6:4 nad lídrem se cení, zejména když se domácím povedlo obrátit nepříznivý stav.

„Vedli jsme 1:0, ale během tří minut jsme dostali tři góly a byli jsme úplně na dně. Naštěstí jsme se zvedli a dotáhli zápas o důležité body do konce. V případě porážky už bychom se do play off možná nedostali,“ připouští Roman Rákosník.

Ale ještě není vyhráno, postup do play off je třeba potvrdit v posledních třech utkáních: v Českém Krumlově, doma s Veselím a na závěr v Telči, kde místní hokejisté hrají na otevřeném stadionu. „Dva tři body ještě potřebujeme urvat,“ tuší Rákosník a připomíná, že v závěsu je Vimperk, a ani Český Krumlov ještě není odepsaný. Právě na led Slavoje Rytíři zajíždějí v tomto kole a pro domácí by se případná výhra mohla stát stéblem, po němž se za minutu dvanáct vyšplhají do play off. Na úkor Vimperka, nebo Hluboké . . .

Boj o osmičku v krajském přeboru vrcholí. „Na dvě postupová místa mají zálusk tři týmy. Nakonec je jedno, jestli skončíme sedmí nebo osmí,“ prohlašuje nejzkušenější z hlubockých obránců. Soutěž se podle jeho slov tak vyrovnala, že už ve čtvrtfinále může nejeden favorit pohořet. I proto Rytíři chtějí jet k závěrečnému utkání základní části do Telče už v klidu. „Abychom nemuseli závodit, protože Telč, ač je v tabulce poslední, nehraje vůbec špatný hokej! Doma jsme ji porazili 3:2 a byl to boj na ostří nože. Ani tam nás nic dobrého nečeká,“ obává se Rákosník bitvy pod širým nebem. Po uzávěrce přestupů zůstal tým beze změn.