Zvládli jste utkání v Ústí úplně bez problémů, nebo byly v jeho průběhu také nějaké komplikace?
Musím přiznat, že výsledek plně neodpovídá průběhu zápasu. Zase tak jednoznačné to nebylo. Věděli jsme, že to v Ústí nebude jednoduché. Tři body ale máme, což je důležité.


O vašem vítězství rozhodla především druhá třetina. Považujete za klíčový právě vlastní gól soupeře, který byl připsán vám?
Zlomový byl podle mého až ten čtvrtý gól Jirky Šimánka, který přišel krátce poté. Potom už se domácí trochu odevzdali.


Byl z Ústeckých hlavně v úvodu zápasu hodně cítit nováčkovský elán?
Jeli jsme do Ústí s tím, že je to nováček soutěže a bude se chtít uvést co nejlépe. Přistupovali jsme k utkání se zdravým respektem.


Jak jste viděl vašima očima právě ten kuriózní gól?

Já jsem to skoro neviděl. Milan Toman mi dával puk na modrou a snažil jsem se ho ztečovat do třetiny. Pak jsem se snažil napadat obránce za brankou a najednou jsem slyšel píšťalku. Rozhodčí ukazoval do branky a vůbec jsem nevěděl, co se stalo.


Zažil jste ve své kariéře nějaký kurióznější gól?

Ne, nikdy. Takovýhle gól jsem ještě nikdy neviděl.


V poslední době se vašemu týmu mimořádně daří v přesilovkách, ale také býváte poměrně často sami na trestné lavici, což by se mohlo se silnějšími soupeři vymstít.
V Ústí jsme měli devět vyloučených, ale dvakrát jsme šli do tří za vyhození kotouče do hlediště. Stávat by se to nemělo, ale nepovažuji to za nějakou nedisciplinovanost.


V pátek budete hostit ve šlágru kola Liberec. Těšíte se na tento bezpochyby atraktivní duel?
Určitě. Liberec má kvalitní mužstvo a bude to asi hodně dobrý zápas.