A byly to branky jak hodně kuriozní, tak také po pěkných akcích. Po málokdy vídaném gólu v Ústí nad Labem, kde si jeho nahozený puk doslova zavezli do branky domácí obránce s brankářem Přikrylem, přidal podobný na Spartě.


Na konci první třetiny se k němu kotouč zcela neočekávaně dostal po odrazu od zadního mantinelu a vyrovnávací gól dával do úplně prázdně branky. „Michal Hudec nahodil puk po mantinelu, na kterém musel být nějaký zmrazek, od kterého se odrazil před branku. Byl jsem sám před úplně prázdnou brankou. Kotouč trošku skákal, snažil jsem se ho trefit z první a naštěstí to vyšlo,“ popisuje Hřebejk svůj hodně kuriózní gól.


Ta branka padla v přesilové hře, kterou původně právě Hřebejk vůbec neměl hrát. „Viktor Hübl dostal úder do obličeje a odešel střídat, takže jsem místo něj skočil na led a krátce poté dal gól,“ souhlasí.

Povedený blafák

Zatímco první gól byl z kategorie šťastných, ten druhý Hřebejkův na 1:3 zase patřil k hokejovým lahůdkám. Jiří Šimánek mu ideálně předložil puk a reprezentační útočník se řítil sám na Dubu, kterému dokonale provedeným blafákem posadil puk bekhendem pod horní tyčku. „Je fakt, že většinou chodívám do forhendové kličky. Teď se mi zdálo, že už jsem hodně blízko před brankou, tak jsem udělal kličku raději do bekhendu a snažil se puk zvednout pod horní tyčku. Vyšlo to perfektně,“ spokojeně se usměje.


Na Spartě vyhráli Jihočeši po téměř sedmi letech. „Tehdy jsem určitě nehrál,“ směje se. Dlouhou sérií bez úspěchu se ale mužstvo nijak nezabývalo. „Říkali jsme si jenom, že to zkusíme zlomit, což se nám také nakonec povedlo a odvezli jsme si všechny tři body.“


Mountfield vyhrál už poosmé v řadě a po zásluze také vede extraligovou tabulku. „Nálada je určitě lepší, než kdyby se prohrávalo, ale nějakou velkou váhu tomu nepřikládáme. Snažíme se na každý zápas maximálně soustředit a uhrát vždycky alespoň nějaký bod,“ nabízí recept na úspěch.


Již dnes hrají Jihočeši v desátém kole extraligy ve Znojmě, které nepatří k jejich oblíbeným soupeřům. „Na Znojmo se nám hraje o dost lépe doma než na jejich ledě. Pojedeme tam stejně, jako jsme jeli na Spartu. Nijak extra se nám tam nedaří, takže budeme hrát zodpovědně odzadu a zkusíme nějaký ten bod odvézt,“ přeje si před dnešním utkáním.