Co bylo příčinou, že jste musel z nedělního utkání odstoupit?
Už dva dny před zápasem mne začal tahat sval na vnitřní straně stehna. Původně jsem si myslel, že je to tříslo. Před zápasem jsem si vzal prášky proti bolesti, ale vůbec nezabíraly. Po druhé třetině jsme to zkusili nějak uvolnit, ale odehrál jsem už jenom dvě střídání a odešel jsem předčasně do šatny. Lepší to nebylo a s tím už nemělo cenu dál hrát.


Bolelo to hodně?
Hlavně mne to nepustilo do záběru. Jakmile jsem chtěl udělat rychlý krok, tak noha úplně vypnula.


Byl jste na vyšetření u lékaře?

Sval na vnitřní straně je namožený. Chodím k naší fyzioterapeutce, která mi sval protahuje. Byl jsem také na infuzích, které mi úplně odstranily bolest, a noha byla pouze zesláblá. Mělo by to být dobré.


V nedělním utklní s Litvínovem jste tři body doslova vydřeli. Třikrát jste prohrávali, přesto jste nakonec soupeře udolali.
Bylo to hodně těžké utkání. Litvínov hrál moc dobře a chvílemi měl navrch. Jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli. Takové body mají hlavně pro psychiku týmu pozitivní vliv.


Doma jste se na vítězství hodně natrápili se Znojmem i Litvínovem. Je to dáno tím, že soupeři k vám přijedou hlavně bránit?
To bych neřekl. Třeba zrovna Litvínov tady určitě jenom nebránil. Znojmo ano. To sem přijelo hrát vyloženě zezadu a čekalo na brejky. Litvínov ale hrál hodně ofenzivně.


V pátek hrajete v Karlových Varech. Čekáte těžké utkání?
To určitě. Navíc na jejich ledě. Letos je ve Varech hokejová euforie. V tabulce jsou vysoko a je tam hlad po play off, které ještě nehrály. Letos k němu mají blízko a doma budou hodně nepříjemní.


Budete hrát více odzadu než třeba v domácích zápasech?
Hrát zodpovědně zezadu a dostat co nejméně gólů, to bude základ naší hry. Nějaké šance si určitě vytvoříme a bude třeba je proměnit.


Nejdříve samozřejmě jedete do Varů, ale už přemýšlíte také o nedělním šlágru se Slavií?

Na takové zápasy se těší asi každý. Slavia momentálně hraje útočný hokej a dává hodně gólů. Na druhou stranu i dobře brání. Měl by to být pro diváky výborný duel.