Začátek utkání vám vyšel naprosto ideálně. V jedenácté minutě jste vedli už 3:0. Bylo to úplně podle vašich představ?
Určitě. Po pravdě řečeno jsme něco podobného ani sami nečekali.


Právě začátky utkání vám ale letos většinou nevycházejí.

Je to tak. Kromě posledního utkání se Slavií se v domácích zápasech stalo pravidlem, že jsme inkasovali první gól a museli jsme to dohánět. Je dobře, že nám to s Plzní takhle vyšlo a hlavně jsme nakonec uhráli tři body.


První třetinu jste zvládli excelentně, ale nedošlo v té druhé za příznivého stavu 4:1 k určitému uspokojení?

Soupeř nastřelil tyčku a měl tam i další šance.
Neřekl bych, že jsme vyloženě polevili. Měli jsme ale ve hře určitá hluchá místa, kdy jsme udělali spoustu chyb a soupeři chybělo opravdu jen velice málo, aby je potrestal. Byla tam nastřelená tyčka i některé další šance. Naštěstí nás podržel Eda Turek v brance a dotáhli jsme celý zápas nakonec celkem v pohodě do vítězného konce.


V průběhu utkání jste čtyřikrát zamířil na trestnou lavici. Stalo se vám to už někdy předtím?
Ještě nikdy. Taky si ze mne kluci v šatně dělali legraci, protože něco podobného se mi nestává. Nepamatuji si ani, že bych byl na trestné lavici v jednom utkání třikrát. Možná někdy, ale čtyřikrát, to určitě ne. Doufám, že už se mi to nepřihodí.


Byly to všechno běžné fauly, nebo jste měl někdy pocit, že vás rozhodčí vyloučil přísně?
Na to bych se nechtěl vymlouvat. Prostě jsem byl čtyřikrát vyloučen a už to nevrátím. Musím si dát hlavně pozor, aby se to už neopakovalo.


Váš tým má momentálně velkou formu, šestkrát za sebou vyhrál, ale nyní vás čeká těžký dvojzápas v Pardubicích a Liberci.
V každém případě to budou těžké zápasy. Především Pardubice jsou v situaci, že potřebují každý bod. Chodí tam spousta diváků a před plným stadionem se vždycky dokáží vyhecovat. Liberec hraje v popředí tabulky a je to také velice kvalitní tým. Budou to rozhodně dva kvalitní zápasy a rádi bychom si z nich nějaké body odvezli.


Objevil jste se opět v nominaci naší reprezentace pro druhý turnaj Euro Hockey Tour v Moskvě a také přátelský duel se Slovenskem. Nemáte trochu obavy z příliš náročného programu?
V nominaci je čtrnáct útočníků, a když jsem viděl všechna ta jména, tak si nedělám velké iluze, že bych toho nějak moc odehrál. Pokud nastoupím ve dvou utkáních, tak bych mohl být spokojen. Teď se hraje skutečně hodně zápasů a únava se asi hromadí u každého. Jsem ale rád, že jsem pozvánku dostal a mohu na reprezentaci jet.