S bilancí dvou vstřelených branek a dvou asistencí byl nečekaným tahounem české reprezentace na turnaji Euro Hockey Tour v Moskvě.
Kouč Alois Hadamczik zařadil mrštného Hřebejka do čtvrté útočné formace ke karlovarským Golemům Skuhravému s Kumstátem. Právě tahle spolupráce se ukázala jako bezchybná.


„Nemůžu na ně říct křivé slovo,“ řekl včera rychlonohý Jihočech pro Český rozhlas. Ryze extraligový útok zařídil šest z celkových jedenácti branek českého mužstva na turnaji. „Kluci jsou silní vepředu, což mi vyhovuje. Nemusel jsem si chodit pro puky až do hloubi pásma,“ popisuje spolupráci Hřebejk a nemá důvod hledat nelichotivá slova.


„Naopak, když jsem se já dostal do pásma, jeden z nich vždycky sjel za mne zpátky k modré čáře. Navíc jsem často od nich dostával puky mezi kruhy, což mi vyhovuje,“ ocenil pětadvacetiletý forvard.


Štěpánu Hřebejkovi se dařilo hlavně v duelu s Finskem, který v sobotu prohráli Češi až na nájezdy. Přitom v 8. minutě prohrávali borci se lvíčkem na prsou o tři branky. „Nevyšel nám vůbec začátek, a pak jsme to už horko těžko dotahovali,“ ulevil si Hřebejk.


Stejný scénář měl i včerejší zápas s domácí sbornou, který měl rozhodnout o celkovém vítězi turnaje. Češi prohrávali rychle o dva góly. „Řekli jsme si, že se nesmí opakovat to, co bylo s Finy. A zase se to stalo a my museli dohánět manko,“ klopí zrak českobudějovické křídlo. „Bohužel se to nepovedlo tak jako v sobotu.“


S Ruskem prohrál český výběr vysoko 1:5. „Chvilkami jsme se dostávali do tlaku i za nepříznivého stavu, ale Rusové jsou strašně silní, když vedou. To se potvrdilo,“ přikyvuje Hřebejk.


O tom, zda se umístili naši hokejisté na druhém či třetím místě, se rozhodovalo až po našem duelu s Rosy v zápase Finsko – Švédsko. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby zápas dopadl tak, abychom skončili druzí my,“ přál si Štěpán Hřebejk, nakonec ale Češi byli až třetí.


Už v pondělí by se Hřebejk měl hlásit na tréninku hokejistů budějovického HC Mountfield, aby ve středu mohl zasáhnout do extraligového střetnutí, v němž Jihočeši hostí Zlín (19).