Bylo to stejné jako vždycky při pauze. Tréninkový blok byl zaměřený trochu více na kondičku, takže jsme měli i dva tréninky denně. Za ten týden toho bylo docela dost,“ připouští.


Hned pětice hráčů Mountfieldu si plnilo své reprezentační povinnosti (Novák, Sičák a Hřebejk byli s českým výběrem na Karjala Cupu, Vydarený s Hudcem zase se slovenským národním týmem na Německém poháru). Mužstvo tak trénovalo v omezeném počtu. „Trénovali jsme jen se třemi pětkami, ale to nebyl žádný problém. Tréninky byly uzpůsobené menšímu počtu hráčů,“ tvrdí.

Pouze náhradník

Právě Hübl figuroval v nominaci českého národního týmu jako náhradník. Místo v letadle do Finska ale na něj nakonec nezbylo. „Post náhradníka většinou nic neznamená. Z toho jsem si těžkou hlavu nedělal,“ mávne rukou. Z pozice náhradníka nakonec na sever Evropy cestoval jeho klubový spoluhráč Štěpán Hřebejk.


Zápasy svých reprezentačních kolegů na Karjale v televizi nesledoval. „Nechytil jsem ani jeden zápas. Časově mi to nevyšlo. Kdybych byl doma, tak bych se určitě rád podíval,“ ujišťuje centr prvního útoku Jihočechů.


Reprezentační pauza už je minulostí a zítra se hraje další extraligové kolo. „Po přestávce bývá všechno trochu jinak. Uvidíme, jak kdo do soutěže zase vstoupí,“ krčí rameny. „První zápasy bývají spíše o bojovnosti a není to tolik hokej. Uvidíme, jak kdo o pauze potrénoval.“


Zítra přijedou do Budvar arény nesmírně ambiciózní Vítkovice. „Před sezonou posílily a určitě chtějí hrát výš. Možná, že jim právě přestávka pomůže a zvednou se,“ přemítá Hübl, jenž by byl ale nejraději, kdyby se Vítkovičtí zvedli až v nějakém dalším utkání. „Celkem se nám na ně daří. Ale byly to vždycky vyrovnané zápasy. Nečeká nás nic lehkého,“ je si vědom.


Začátek středečního duelu je v Budvar aréně v 17.30 a přímým přenosem ho vysílá televizní stanice ČT4 Sport.