Výhra vašeho týmu vypadala přesvědčivě. Bylo tomu tak i na ledě?
Po dlouhé době se nám podařilo hrát stejným způsobem celých šedesát minut a z toho vyplynul i výsledek a zisk tří bodů. Tohle se nám dlouho nepovedlo. V posledních zápasech jsme měli velké problémy s koncovkou, teď se nám podařilo dát góly. To bylo rozhodující.

Hodně vám pomohl rychlý gól Michala Hudce?
Určitě. Bylo to naše hned druhé střídání v utkání. Pro tým, kterému se dlouhodobě střelecky nedaří, což byl náš případ, je rychlý gól velké plus. Od té chvíle šel náš výkon nahoru. Škoda, že jsme nedali v první třetině více gólů. Myslím, že bychom zápas rozhodli dříve. Vzhledem k naší produktivitě z posledních zápasů můžeme být s pěti góly spokojeni.

Pomůže takový duel vaší psychice?
Snad ano. Také tentokrát jsme hokejky v koncovce svírali o něco více. Několik hráčů se prosadilo střelecky, což strašně pomůže. Musíme doufat, že se to přenese i do pátečního utkání s Plzní, které pro nás bude nesmírně důležité.

Při vašem gólu vás našel bekhendem ideálně Radek Duda. Byl to nacvičený signál?
Viděl jsem, že Radek má trochu času a zkusí mne najít. Soupeřovi beci trochu zaspali a hráli v té chvíli trochu zeširoka. Otevřel se mi tam prostor. Všiml jsem si, že jejich brankář chodí hrozně rychle dolů. Proto stačilo jen naznačit a vystřelit nahoru. Bylo to trochu se štěstím, na puk si sáhl, ale měl to těžké a kotouč propadl do sítě.