Po změně stran se obraz hry otočil. Jihočeši měli navrch, ale skórovat se jim podařilo jen jednou. „Ve druhé třetině jsme si sice šance sice vytvořili, ale neproměnili, a v poslední jsme pak špatně střídali a dostali čtvrtý gól,“ zlobil se po utkání.

Na poslední Mladou Boleslav mají sice jeho svěřenci celkem luxusní třináctibodový náskok, ale Tlačil rozhodně nepovažuje záchranu v nejvyšší soutěži za jistou. „V žádném případě nejsme vůbec v klidu. Hráče burcujeme, myslíme, že do téhle skupiny nepatříme. Děláme vše, aby tyhle zápasy vypadaly z naší strany jinak,“ přeje si.

Kladno se naopak díky tříbodovému zisku a porážce Ml. Boleslavi vzdálilo svému největšímu soupeři v boji o záchranu na devět bodů. „Na naše poměry jsme do utkání vstoupili až neskutečně, vedli 3:0, ale ve druhé části jsme ztratili pohyb a nechali soupeř vývoj zdramatizovat,“ uvedl kladenský asistent trenéra Petr Kasík. „Nakonec jsme moc rádi, že jsme duel dotáhli do vítězného konce za tři body. Ale jistého nic zdaleka není, v klidu budeme, až to bude vše za hranicí teorie.“