Dvě kola před koncem základní části extraligy tak ztrácejí na desátý Třinec stále čtyři body. „První třetina se odehrála v naší režii. Hráli jsme tak, jak jsme si představovali,“ vrací se k nepovedenému zápasu trenér Jan Tlačil. „Hráli jsme zodpovědně a soupeře jsme přehrávali.“

Zlom přišel ve 36. minutě zápasu. „Po naší chybě při vhazování soupeř snížil na 1:2. Tento gól nás psychicky nahlodal a rozvibroval tak, že si hráči přestali věřit,“ kroutí hlavou trenér.

V závěrečném dějství přišel naprostý kolaps. V průběhu pouhých šesti minut nastřílela Boleslav čtyři góly a bylo prakticky po zápase. „Udělali jsme velké množství individuálních chyb, které soupeř potrestal,“ zlobil se trenér.

O přestávce před závěrečným dějstvím se trenérská dvojice snažila mužstvo především zklidnit. „K hráčům jsme mluvili, ale nepomohlo to. Chci si s nimi v klidu promluvit, co se jim odehrávalo v hlavách,“ divil se ještě den po utkání.

Ztratit takhle dobře rozehraný a mimořádně důležitý zápas je obrovská škoda. „To samozřejmě. Kdybychom vyhráli, tak jsme byli tam, kam jsme tým směřovali,“ hořce Tlačil litoval.

Vztahy mezi Mountfieldem a Ml. Boleslaví byly po kauze kolem vynuceného návratu brankáře Chábery na jih Čech pořádně napjaté. Samotný zápas se prý ale odehrával v klidu. „Soustředili jsme se na naši hru a žádné jiné rušivé vlivy jsme nezaznamenali,“ tvrdí.

Po reprezentační přestávce Jihočeši ve třech zápasech ani jednou nevyhráli a získali jen dva body. Že by pauza mužstvo přibrzdila, ale Tlačil rozhodně odmítá. „Nějaké podobné výmluvy hledat určitě nebudeme,“ ujistil.

Dvě kola před koncem soutěže ztrácí Mountfield na desátý Třinec čtyři body. „Naše situace je pořád stejná. Musíme se snažit zbývající dva zápasy vyhrát a uvidíme, co uhraje Třinec. Potřebujeme uhrát šest bodů a pak čekat,“ říká Jan Tlačil.

Jeho svěřenci končí základní část dvakrát doma. V úterý s Karlovými Vary a ve čtvrtek s Libercem. Třinec naopak hostí Plzeň a v posledním kole jede do Vítkovic.