V extralize je odehráno devětadvacet kol a na špici se vykrystalizovala vedoucí trojice. Na čtvrtou Spartu máte náskok už patnácti bodů. Může podle vás čelo tabulky v této podobě vydržet až do konce základní části soutěže?
Určitý předpoklad to je. Slavia, Budějovice a Liberec jsou opravdu mužstva, která prokázala nejstabilnější výkonnost. Liberec prohrál v základní hrací době čtyřikrát a Slavia s námi pětkrát. To je z devětadvaceti utkání dobrá bilance.


Očekávalo se, že hodně nahoře bude hrát i obhájce posledních dvou mistrovských titulů Sparta Praha.
Sparta podává poměrně nevyrovnané výkony a neuhrála především několik zápasů doma. Pořád má ale obrovskou sílu. Jsou tam hráči, kteří dokáží hrát těžké zápasy hlavně v play off. V minulých dvou letech Sparta prokázala, že sice nedokázala hrát tak dobře v základní části, ale velmi dobře se připravila na klíčový závěr sezony, kterým je play off.


Pozici v popředí tabulky trochu vyklidily Karlovy Vary.
Stejně jako loni jim vyšel začátek sezony. Pohybovaly se hodně nahoře, pak na ně přišel trochu útlum, ale svou sílu mají. Je to dobře doplněné a stabilizované mužstvo. Mohly by uhrát první šestku. Ve hře je ale ještě spousta bodů a všechno se to může otočit jinak. Kohokoliv, včetně nás, může postihnout série zranění nebo herní krize.


Sledujete více své soupeře na špici, nebo se díváte spíše dozadu?
Já osobně se dívám hlavně na dvacetibodový odstup, který máme na sedmé místo. V tuto chvíli je naší prioritou dostat se do první šestky. Čím dál budou zápasy ubíhat, tak budeme chtít udržet první čtyřku a postupně co nejlepší pozici pro play off. Pokud by mi ale někdo před soutěží řekl, že od sedmého místa budeme mít odstup nějakých dvacet bodů, tak bych mu nevěřil.


Marodka se vám zatím úspěšně vyhýbá a máte stabilní kádr. To je také asi hlavní důvod, proč jste ponechali útočníka Milana Gulaše na hostování na Kladně?
Odchod Milana Gulaše na hostování nebyl z výkonnostních důvodů. Měli jsme plný stav a uvítali jsme možnost, že Milan bude hrát pravidelně a navíc v první pětce. Měl by se nám vrátit rozehraný a hlavně zocelenější. Pokud budeme potřebovat, tak si ho kdykoliv můžeme z Kladna stáhnout.


I s hostujícími obráncem Macháčkem a útočníkem Gulašem máte k dispozici dva brankáře, devět obránců a čtrnáct útočníků. S tímto kádrem počítáte i pro závěr sezony, nebo uvažujete ještě o jeho případném posílení?
Pokud se naskytne možnost posílit na postu obránce nebo útočníka, tak bychom to zvažovali, kdyby se jednalo o kvalitního hráče. Loni byla situace rozdílná v tom, že nám trvale vypadli zranění Veselý s Nedorostem, což byl poměrně velký zásah do sestavy. Navíc hráči jako Mertl nebo Gulaš ještě neměli tolik odehráno. V žádném případě se nebráníme posílení nějakým kvalitním hráčem. Kádr bude definitivně uzavřen až na konci ledna, kdy končí přestupní termín.