„Odskočili jsme na 4:1 a zápas se tak zlomil,“ radoval se Viktor Hübl, hrdina vítězů, který zařídil hattrick. „Motivace proti Litvínovu je stejná jako v každém jiném zápase. Pokaždé chci dát gól,“ svěřil se bývalý „zaměstnanec“ Severočechů.

Zlomový moment přišel na konci 28. minuty. To nejprve Gřegořek dostal hosty v přesilovce do vedení 2:1 a za dalších 28 vteřin odskočili českobudějovičtí už na rozdíl dvou gólů. Postaral se o to právě Viktor Hübl, který svým gólem vyhnal bratrance Jaroslava Hübla z litvínovské branky. „Domácí na nás vlétli, nám se to podařilo ubránit a ve druhé třetině jsme dali góly,“ řekl útočník Jihočechů.

Severočeši, kteří se v úvodní polovině sezony mohli spolehnout na domácí prostředí, prohráli na vlastním ledě už druhý zápas v řadě a stále tak čekají na novoroční vítězství. „Už jsme si začali myslet, že to půjde samo. Musíme začít od obrany,“ uvědomuje si bek Lukáš Poživil, který ve 48. minutě snižoval na 2:4. Na zvrat ale domácí neměli. „Proti Českým Budějovicím je těžké to otočit,“ přiznal.

Trenéru Josefu Jandačovi se domácímu týmu zželelo. „V první třetině jsme ustáli tlak domácích, když nás podržel Roman Turek. Pak se nám podařilo dát rychlé góly, a to rozhodl. I když hrál Litvínova aktivně a nezabalil to, mi už jsme to udrželi.“

Asistent kouče Litvínova lamentoval na výpadkem v prostřední fázi zápasu. „Úvod zápasu byl absolutně vyrovnaný. Bohužel jsme zaspali začátek druhé třetiny, soupeř nám odskočil, a tak zkušený tým si to už pohlídal. Hosté vyhráli zaslouženě,“ uznal Petr Rosol.