Do konce základní části extraligy zbývají poslední čtyři kola a ke konečnému prvenství potřebujete vybojovat čtyři body. Bude hodně složité je získat?
Rozhodně to nebereme tak, že by to bylo něco jednoduchého. Hrajeme ještě čtyři utkání. Dvě doma a dvě venku. Momentálně jsme ve stavu, že mužstvo nemáme pohromadě. Nevíme, v jakém stavu se nám vrátí hráči z národních týmů, a v současné době máme také nějaké zdravotní problémy. Přesto věřím, že silou vůle urveme poslední zápasy tak, abychom první místo udrželi. Rozhodně si však nepřipouštíme, že to bude nějaká sranda, nebo že je to hotová věc.

Vy jste se nikdy netajil tím, že si úspěchu v základní části extraligy hodně vážíte. Platí to i nadále?
Určitě. Během dvaapadesáti kol mužstvo prokáže stabilní výkonnost. Je to odraz výsledků za půlroční období, i když u nás býval úspěch v základní části nedoceňován. Všichni se pak zaměřili na vítěze play off. Nejlepší tým základní části v play off většinou bohužel z různých důvodů neobstál. Pro mne osobně to ale má ze sportovního hlediska velký význam. Letos alespoň vítěz základní části bude hrát nově vzniklou Evropskou ligu. To je něco nového a další motivace. Podle mého zcela zasloužená.

Nově vznikající Liga mistrů už dostává konkrétnější podobu. Je pro vás přitažlivá?
Projekt Ligy mistrů ještě není dotažen úplně do konce. Zatím jenom víme, že se hrát bude, nastaveny jsou určité finanční parametry a zúčastnit by se mělo dvanáct mužstev z hokejově nejvyspělejších států Evropy. Budou vytvořeny čtyři skupiny po třech účastnících. Každý účastník tak odehraje dva zápasy doma a dva venku, plus případné semifinále či finále. Těžko dopředu tento projekt hodnotit. Každopádně by bylo přínosné dostat do skupiny nějaké atraktivní soupeře, což by byl velký zážitek pro diváky i všechny ostatní aktéry utkání.

Nemáte na druhou stranu obavu z příliš náročného programu?
Termínový kalendář se tomu musí přizpůsobit. Program extraligy je hodně nabitý a bude třeba najít termíny, aby bylo možné zápasy Ligy mistrů plnohodnotně odehrát.

Play off bývá hodně ošidné. Pokud vyhrajete základní část sezony, k čemuž máte hodně blízko, budete považovat sezonu za úspěšnou?
Sezonu bych chtěl hodnotit až na jejím konci. Ještě nejsme definitivně první, takže základní část budu hodnotit, až skončí. Pořád ještě nejsme první a cesta za prvním místem bude hodně strastiplná. Je před námi play off a až bude dohrané, tak budeme hodnotit, jaká sezona byla.

Posledním lednovým dnem skončil definitivně přestupní termín. Nemrzí vás, že nedošlo k posílení nebo alespoň doplnění kádru?
Mrzí mne to hodně. Mužstvo, které chce uspět v play off, musí mít kádr širší. My ho bohužel až tak široký nemáme. V průběhu sezony jsme hráli skoro pořád ve stejném složení a zranění nám sestavu narušovala jen minimálně. Teď bohužel nějaká zranění máme. V jakém stavu hráči jsou, ventilovat nebudu. Každopádně mohou přibýt zranění v play off. To je jiná soutěž. Zatížení hráčů je vysoké, hraje se ve velkém nasazení a rizikovost úrazu je větší. Je to válka. Boj, který je atraktivní pro diváky, hráče, funkcionáře i novináře. Proto mne mrzí, že sice máme nejvyšší ambice, ale nepodařilo se nám nikoho přivést.

V záloze máte připraveno alespoň několik hráčů na střídavý start. Mohli bychom je vyjmenovat?
Jsou to hráči z první ligy a pak z naší juniorky. To je jakési rozšíření našeho kádru, kdyby došlo k nějakým zraněním. V Mladé Boleslavi jsou to Jindra, Macháček, Rod, Mikulík a Eiselt. V Jihlavě máme Jirku Hanzala a naším hráčem je samozřejmě také David Kuchejda, který teď nastupuje především právě v Boleslavi. Máme rovněž jednoho gólmana, kteréch bych ale nechtěl jmenovat. Měl to být Šindelář z Mladé Boleslavi, ale ten to nakonec není.

Konkrétní údaje ke stavu zraněných hráčů zveřejňovatcelkem pochopitelně nechcete, ale mohli byste naznačit, jestli budou současní marodi použitelní pro play off?
Pevně věřím, že dva z nich budou k dispozici. Filip Novák pomalu začíná na ledě. Otázka je, jestli ho zranění nebude limitovat v zápasech. To samé platí o Kamilu Brabencovi, který ale na ledě ještě není a nějaký čas nebude. V play off hráči nastupují i s některými menšími zdravotními problémy. U Nováka s Brabencem věřím, že pro play off připraveni budou. U Štěpána Hřebejka to ale nevidím reálně. Řešíme to s lékaři, léčiteli i Bohem. Nikdy se nemá říkat nikdy, ale pokud se budu pohybovat v reálné rovině, tak si myslím, že hrát nebude.

Váš soupeř pro čtvrtfinále play off vzejde z předkola. Sledujete už případné týmy mezi sedmým až desátým místem tabulky jako alternativní soupeře?
Tabulku samozřejmě sledujeme. Je ale v těchto místech hodně vyrovnaná, takže se to ještě může hodně zamíchat. Až na nás někdo vyjde, tak se na něj musíme připravit.

Loni se hrálo předkolo vůbec poprvé a Třinec i Znojmo postoupily celkem bez problémů ve třech zápasech. Může to v takovém případě být výhoda?
Pokud mužstvo vyhraje 3:0 a neutrpí žádná zranění, tak je to rozhodně dobrá příprava na čtvrtfinále. Tým projde vítěznou sérií, která ho nakopne, a jde na favorita, kde nemá vůbec co ztratit. Je tam lehkost a uvolněnost. Takhle to v play off je. Před dvěma roky jsme šli jako osmý tým na první Liberec. Užívali jsme si to, měli jsme mužstvo pohromadě a Liberec měl naopak nějaká zranění. Soupeř hrál s povinností vyhrát, zatímco my jsme nmohli nastupovat uvolněně. Navíc jsme si na ně věřili, takže jsme je nakonec zcela zaslouženě vyřadili. Podobně to dopadlo i u jiných týmů, které šly do play off jako favorité. Musíme se na vyřazovací boje připravit tak, abychom tato nepsaná pravidla vyvrátili.

Vy se vždycky rozhodujete až po sezoně, ale už se třeba doma s manželkou nebo vedením klubu bavíte o tom, jestli zůstanete na jihu Čech i další sezonu?
Zatím bych to nechal být. Je jasné, že to řeším hlavně vnitřně. Co se týká manželky, tak ta je v Budějovicích maximálně spokojena. Já také. Mám tady spoustu přátel a město se mi líbí. Musím ale reálně zvážit, jestli by moje setrvání pátým rokem nebylo pro mužstvo kontraproduktivní. To si musím rozhodnout tak, abych ničeho nelitoval já, vedení klubu ani hráči. Nechal bych toto rozhodnutí skutečně až po sezoně.

Ve středu vás čeká Znojmo, které hraje o bytí a nebytí. Vnímáte tak toto nejbližší utkání?
Znojmo hraje o život. V Liberci vyhrálo na penalty a doma porazilo Kladno. My jsme naopak poslední utkání před pauzou prohráli se Spartou po nepříliš dobrém výkonu. Výstup do pauzy jsme nměli negativní, naopak Znojmo pozitivní. Navíc bude hrát o všechno. Bude to otevřené utkání. Věřím, že zabodujeme a Slavie zaváhá.