HC ČB – SAREZA 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) – Hned v první minutě Horák vrátil vyražený kotouč za záda brankáře Gleicha a domácí vedli. Když ve 12. min. Ferebauer po přihrávce Soudka přidal druhý gól, vypadalo to, že Jihočeši dokráčí k vítězství lehkým krokem.


Ale hosté po chybě obrany gólem do šatny snížili a kontaktní gól je dlouho držel v naději na dobrý výsledek. Ve druhé části byli oba brankáři, domácí Klestil a ostravský Gleich, k nepřekonání. O osudu utkání rozhodla až 48. minuta a slepené dva góly Feferleho s Horákem.


„Hosté už se na snížení nezmohli. Vyhráli jsme zaslouženě. Byl to trochu utrápený výkon, ale vítězství jsme před zápasem s Vítkovicemi potřebovali, aby se mužstvo psychicky zvedlo,“ uvedl vedoucí mužstva HC ČB Jiří Šrámek.


HC ČB – VÍTKOVICE 2:4 (1:1, 0:0, 1:3) – Hosté po výhře v Plzni 5:0 nastoupili do utkání nažhaveni a v 5. min. využili přesilovku. Ježek mohl hned za minutu vyrovnat, ale Taťáka zachránila tyčka. Ve 14. min. Zich uvolnil Ťoupala, který se natlačil před brankáře a dostrkal puk mezi betonem a tyčkou – 1:1. „V první třetině jsme byli lepší,“ tvrdil přesto Jiří Šrámek.

Hosté udeřili v oslabení

Ve druhé třetině domácí přežili ve třech oslabení. Pak Ferebauer neproměnil sólo.


V závěru druhé části si Hrubý vyšlápl u mantinelu na Ťoupala a rozhodčí ho vyloučil do konce zápasu. Jihočeši dostali výhodu pětiminutové přesilovky, ve které ve 44. min. dvakrát inkasovali z hole Mikuly a Szturce, čímž se připravili o šanci bodovat! Sekera střelou z první po přihrávce Formánka zpoza branky už jen snížil na 2:4.