OLOMOUC – HC ČB 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) – Už na rozcvičce odstoupil s horečkou útočník Rezek, jenž přišel vinou nemoci nejen o oba zápasy na Moravě, ale i krátký kemp reprezentace ČR do 18 let (odjeli A. Ježek a Horák).


Jihočeši šli v Olomouci brzy do vedení (Ferebauer), měli šance na zvýšení náskoku, ale na konci třetiny naopak obdrželi v oslabení vyrovnávací gól. Když domácí využili další dvě přesilovky, bylo rozhodnuto. „Na šance bychom vyhráli,“ tvrdí vedoucí mužstva, jenž postrádá v kádru osobnost. „Někoho, kdo by zvedl hlavu a strhl ostatní.“


OPAVA – HC ČB 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) – Hosté úvod zaspali. Po prohraném buly nezachytili opavský útok a střela od mantinelu nepozorného Klestila zaskočila: ve 26. vteřině vedla Opava 1:0! Ve 2. min. domácí přidali druhý gól.


Ve 12. min. hostující bek Havran dostal za kritiku rozhodčího osobní desetiminutový trest a v polovině utkání trenér Stárek z výkonnostních důvodů poslal jiného obránce, Zourka, ze střídačky do kabin.


Jihočeši snížili kapitánem týmu Stejskalem na 1:3, ale to bylo od nich skoro vše. Čtvrtým gólem ve 25. min. Opava vyhnala z branky Klestila, nahradil ho debutující Dvořák a do konce utkání neinkasoval.


„Škoda, mysleli jsme si, že alespoň tři body na Moravě uděláme,“ povzdychl si vedoucí českobudějovického mužstva Jiří Šrámek.

Teď zase doma

V dalších dvou zápasech budou mít extraligoví junioři Českých Budějovic výhodu domácího ledu: v pátek přivítají na druhé ploše Budvar arény Třebíč (17.30), v sobotu na hlavní ploše Jihlavu (12.30).


Pořadí extraligy: 1. Třebíč 6 zápasů/16 bodů, 2. Zlín 7/16, 3. Boleslav 6/14, . . . , 20. HC ČB 6/6, . . .,24. Znojmo 1 bod.