Třebíči, která se drží na špici, Jihočeši podlehli 2:4 (1:0, 0:2, 1:2). Od 13. minuty ale vedli zásluhou Ťoupala, jenž překvapil gólmana polostřelou – polonahozením před branku.


Semerád na útočné modré nastřelil protihráče a Jihočeši přerušili třebíčský brejk jen za cenu faulu. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které brankář Klestil kryl. Chvíli nato domácí bek Klement trefil tyčku.


Třebíč vyrovnala v polovině zápasu a během pěti minut otočila výsledek. Jihočeši navíc přišli o obránce Klementa, jenž protihráče zezadu narazil na mantinel a dostal trest do konce utkání. Když do konce oslabení zbývalo Jihočechům ubránit jedenáct vteřin, dali hosté třetí gól. „Zbytečné oslabení a obrat soupeře nás poslaly do kolen,“ posteskl si vedoucí mužstva Jiří Šrámek.


Porážku na druhé ploše, kde se utkání hrálo (v první třetině bez časomíry), už jen zmírnil ranou od modré čáry reprezentant do 20 let Petr Zíb.
Obránce se trefil podobně jako jeho starší bratr Lukáš v dresu Liberce hned vedle na hlavní ploše Budvar arény, kde Mountfield v pátek hostil Bílé Tygry. „Jako by oba bratři byli spojeni pupeční šňůrou,“ usmíval se Šrámek.

S Jihlavou 2:5

Ke druhému duelu přijela na jih Čech Jihlava a s ní i trio Pankratz, Dolina, Šaršok, které v letní přípravě marně bojovalo o místo v českobudějovickém kádru. Hosté se ujali vedení v 6. min., domácí vyrovnali ve 13. min., kdy Stejskal zakončil spolupráci první útočné formace. Po střele Zíba v přesilovce HC ČB vedl 2:1.


Dva slepené góly Jihlavy ve druhé třetině znovu obrátily stav. Ve 35. min. domácí útočník Ferebauer neproměnil samostatný nájezd a z protiútoku hosté skórovali. Ve 44. min. v přesilové hře pak vítězství pojistili a Klestila vystřídal mezi tyčemi Slovinec Petrov. „Soupeři vycházelo vše, nám nic,“ krčil rameny zklamaný Jiří Šrámek.


Extraliga juniorů – chvost:
V dalším dvoukole se junioři Českých Budějovic pokusí napravit reputaci v Brně s Kometou a hned druhý den, v sobotu, na ledě beznadějně posledního Znojma.