„Bodů máme opravdu hodně málo,“ posmutněle souhlasí trenér juniorů Milan Stárek. „Nebudu se na nic vymlouvat. Mužstvo máme takové, jaké máme. Určitě má ale na víc, než na dvacátou příčku v tabulce,“ je přesvědčen.

Odchody

Juniorka zažila oproti loňsku pořádné pouštění žilou. „Proti loňsku odešlo devět lidí. Několik skončilo z věkových důvodů, jiní odešli do Ameriky nebo do soutěží mužů u nás. Devět hráčů ze základu, to je strašně moc,“ konstatuje.


Nejvíce je znát odchod brankáře Jakuba Kováře. „Ten byl ve své kategorii nejlepší v republice. Samozřejmě, že nám moc chybí,“ posteskne si. Českobudějovičtí hokejoví junioři letos brázdí republiku s hodně omlazeným kádrem. „Z dorazového ročníku 1988 nám hrají tři obránci a jeden útočník. To je znát hlavně při těžkých zápasech na Moravě, kde bývá většina starších hráčů. To se pak těžko hraje, protože fyzická převaha musí být znát,“ krčí Stárek rameny.


Nejlepší šestnáctka po základní části si zahraje play off, zbývajících osm bude hrát ve skupině o záchranu s tím, že získané body se započítávají. Poslední tři týmy sestoupí. „Tento systém podle mého není ideální, ale respektujeme ho,“ tvrdí Stárek.

Termíny

Zkušenému trenérovi se moc nelíbí ani přechod na hrací dny pátky a soboty. „Podle vedení svazu se takhle bude více trénovat. Já osobně si to nemyslím a nejsem sám. Dřívější hrací dny čtvrtky a soboty s vloženými pondělky byly podle mého lepší,“ je přesvědčen.


V základní části hrají nejprve české kluby dvoukolově proti moravským (24 zápasů) a pak české a moravské kluby mezi sebou (22 utkání). „Nemám strach z toho, že bychom měli hrát o padáka. Hrajeme dobrý hokej a jsme schopni soupeře přehrát. Děláme ale obrovské individuální chyby a těžko dáváme góly,“ hledá trenér příčiny dosavadních neúspěchů. „Nemáme střelce nebo útok, který by rozhodoval zápasy. Hráči, jako byli loni Matušík, Rod nebo Červený, nám hodně chybí,“ lituje.


Problém nevidí v brankáři Klestilovi, který sice nedosahuje Kovářových kvalit, ale své si odchytá. „Je schopen vychytat velké věci, ale pak také dostat hloupé goly,“ všiml si Stárek.

Na Moravu

Zítra a v sobotu hrají českobudějovičtí mladíci v Havířově a Třinci. „Oba tyto soupeře jsme doma porazili, tak to snad vyjde i u nich,“ přeje si Stárek, jenž se bude muset obejít bez zraněné dvojice Stejskal a Uhlíř. „Věřím, že už to zlomíme a začneme vyhrávat. Trošku nám chybí sebevědomí,“ míní.
Za týden junioři Mountfieldu přivítají na domácím ledě Olomouc a Opavu, pak následuje reprezentační přestávka.