K. VARY – HC ČB 7:1 (3:0, 2:0, 2:1) – Kvůli oslavám 75 let hokeje v Karlových Varech Energie hostila Jihočechy o den dřív a nikterak je nešetřila. Ve 4. a 11. minutě hosté inkasovali v oslabení, do třetice pak ve vlastní přesilovce . . .

Úvodní třetině rozhodla o osudu celého utkání. Brankář Klestil nedochytal: nechal se vystřídat novou akvizicí Lotyšem Martinsem Jansonsem (17), jenž přišel do konce sezony na hostování z Písku.

Čestný úspěch HC ČB zaznamenal Soudek, jenž ve 47. min. snížil na 1:5. V 50. min. ještě Zíb nastřelil tyčku, ale to bylo od hostů vše, naopak domácí přidali ještě dva góly.


HC ČB – KLADNO 5:0 (3:0, 2:0, 0:0) – V domácím utkání Jihočeši na soupeře doslova vlétli a v 8. min. vedli 3:0!
„Zatímco soupeř měl v nohách těžký zápas v Plzni, my měli mezi zápasy den volna, a proto možná více sil do začátku utkání, který se nám tak povedl,“ přemítal vedoucí mužstva HC ČB Jiří Šrámek.

Celý zápas se hrál v režii Stárkova týmu. Konečný dojem pokazila jen bitka Havrana s kladenským Melkou dvě vteřiny před koncem, kterou rozhodčí odměnil na obou stranách trestem 5 + OK.

Budějovický obránce má automaticky pozastavenou činnost na jeden zápas, a tak v pátek na Spartě bude svému týmu chybět. Branky: Ťoupal 2, Zíb, Soudek, Polodna.