Hlavní kouč Marek Sýkora svolal mladíky na začátek týdne. „V pondělí jsme měli trénink, v úterý ráno rozbruslení a večer pak zápas s třebíčskou juniorkou,“ říká bojovný útočník, jenž v utkání přihrával pardubickému Stoklasovi na čtvrtý gól národního týmu. Sýkorův výběr vyhrál 4:1.


Z Českých Budějovic odjeli do Třebíče ještě Aleš Ježek a Josef Klement. Rezek oblékl národní dres po delší době. „Dostal jsem dvě pozvánky, ale nejdřív jsem byl nemocen a poté jsem si poranil koleno,“ vysvětluje mladý Jihočech, proč ho v poslední době reprezentační srazy míjely. Trenéři ČR „18“ ani nepotřebovali soutěžní přestávku, aby vyhlédnuté hráče pozvali na Vysočinu. „Takových krátkých akcí má být víc, asi aby nás trenéři víc poznali,“ myslí si Rezek.


Pozvánka mu udělala radost, a ještě více skutečnost, že se konečně mohl na sraz dostavit zdráv. „Pocit mám dobrý, vždyť reprezentovat je čest,“ váží si každého startu za národní tým, byť jen v přátelském utkání.


Na konci roku čeká osmnáctku turnaj ve Švýcarsku. „Nevím, jestli mě pozvou. Pokud ano, určitě pojedu rád,“ ujišťuje českobudějovický forvard Josef Rezek.