2. února hokejisty čeká 42. kolo extraligy a po něm se reprezentanti rozjedou do světa s výběry své země.

Nejmladší tým hrající oficiálně pod českou vlajkou, výběr hráčů do 16 let, se vydá do Švédska na turnaj čtyř (8. – 10. února). Nominovaní mají sraz 4. února ve Slaném. Z Českých Budějovic trenéři Kopecký s Turkem opět povolali obránce Bohumila Janka. Jako hospodář funguje u týmu českobudějovický kustod Jiří Šrámek.

Sedmnáctka zůstane na českých stadionech v Příbrami, Třemošné a Rokycanech, kde hostí turnaj čtyř (8. – 10. února). Během tří dnů tam postupně změří síly se stejně starými Švédy, Finy a Rusy. Trenéři Šolc s Kampfem nezapomněli v nominaci na útočníka HC ČB Robina Soudka. Pokud trenérské duo bude muset sáhnout mezi náhradníky, má šanci obléknout reprezentační dres i Soudkův oddílový spoluhráč Martin Semrád.

Horákův návrat

Největší zastoupení mají Jihočeši v týmu ČR „18“, který má letos jednoznačný úkol – návrat do elitní skupiny mistrovství světa! V únoru (6.–10.) však má na programu turnaj pěti ve Finsku. Známý kouč Marek Sýkora sáhl do budějovické juniorky po forvardech: uzdraveném Romanu Horákovi, jenž minulou akci pro zranění vynechal, a Aleši Ježkovi.

Mezi náhradníky našli své jméno ještě obránce Josef Klement a útočník Robin Soudek. V realizačním týmu působí v osmnáctce jako trenér brankářů Ladislav Gula, a dohlíží tak například na přípravu Dominika Furcha, jenž si v sedmnácti letech už zachytal ve Slavii Praha „dospělou“ extraligu.