HR. KRÁLOVÉ – HC ČB 5:2 (1:0, 3:0, 1:2) – Ač tomu výsledek nenapovídá, bez tří marodů, Ferebauera, Rezka a Dietze Jihočeši odehráli vcelku vyrovnaný zápas. Alespoň opticky. Ve 28. minutě HC ČB prohrával 0:3 a Klestila v brance vystřídal Jansons. Než si stačil sáhnout na puk, lovil jej ze sítě, Hradec Králové v polovině zápasu vedl už 4:0! „Domácím pomohly k náskoku i využité přesilovky,“ podotýká vedoucí budějovické juniorky Jiří Šrámek, podle jehož soudu se na východě Čech hrál líbivý zápas, leč se špatným koncem pro hosty . . .

Ve 41. min. se Formánkovi vyplatil důraz u brankoviště, snížil na 1:4. Ve 49. min. se střelou od modré trefil kapitán HC ČB Havran, jenž korigoval na 2:5 z pohledu svého týmu.

Doma reparát

HC ČB – K. VARY 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) – Do budějovické branky se opět postavil Klestil a tentokrát měl i velkou dávku štěstí, protože během utkání ho dvakrát zachránila horní tyčka!

Jihočeši korunovali aktivní vstup do utkání vedoucí brankou v 9. min. „Úspěch přinesla spolupráce mladíků: Ježka, Horáka a Soudka,“ chválí exdorostence vedoucí mužstva Jiří Šrámek, přestože soupeř za minutu vyrovnal, a tak se začínalo znovu.

Do hlavní role se na domácím ledě pasovala formace, která otevřela skóre: Aleš Ježek jako by chtěl dokázat, že si nominaci do ČR „18“ na turnaj pěti ve Finsku zaslouží, a nastřílel Becherovce hattrick!

Kromě Ježka se zapsal mezi střelce vítězů už jen obránce Havran, jenž pálil po vyhrané buly (3:1). „Mladá lajna se ukázala a maximálně pomohla manšaftu k vítězství,“ ocenil Jiří Šrámek. V pátek junioři jedou na Kladno, v sobotu hostí od 12.30 hodin Spartu.