Junioři mají osmifinále jisté, na koho narazí?

České Budějovice - Juniorští hokejisté Českých Budějovic navzdory rozpačitému vstupu do sezony nakonec ani letos nebudou chybět v play off extraligy. Výhrou v Litvínově (1:0) si definitivně zajistili účast mezi šestnáctkou týmů, které si to rozdají o titul.

21.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

V předminulém kole Jihočeši podlehli na svém ledě Ústí nad Labem. V oslabené sestavě chyběl brankář Klestil, který jel s prvním mužstvem Mountfieldu jako dvojka do Třince, a nemocný útočník Polodna. Forvard si přivezl angínu z turnaje pěti, kde reprezentoval v dresu ČR „20“. „Bral antibiotika,“ doplňuje vedoucí mužstva Jiří Šrámek.

V českobudějovické brance dostal po delší době příležitost Lotyš Martins Jansons, ale vydržel v ní jen první třetinu, kterou domácí prohráli 0:2. „Po hrubých chybách našich obránců, které soupeř potrestal, inkasoval v 5. a 6. minutě dva slepené góly,“ líčí Jiří Šrámek.

Jansonse vystřídal dorostenec Hrubec, ve druhé třetině se však zlepšili hlavně hráči v poli. Jihočeši díky tomu vyrovnali hru i skóre – 2:2.

„Bohužel jsme doplatili na nekázeň některých hráčů,“ konstatuje s nelibostí vedoucí juniorky Jiří Šrámek. Nejprve se Feferle nechal vyloučit do konce zápasu a nervy na uzdě neudržel ani Stejskal, jenž obdržel desetiminutový osobní trest. Českobudějovičtí v oslabení inkasovali třetí gól. „Bez dvou hráčů jsme neměli ani na to, abychom snížili,“ dodává Šrámek k porážce 2:5.

Hned druhý den dostal HC ČB šanci na reparát a tentokrát mladíci podali zodpovědný výkon ve všech řadách. Nastoupili už s Klestilem, který korunoval návrat do branky po jednozápasové absenci vychytanou nulou. Přitom se rozhodně nenudil. „Napočítali mu čtyřicet devět úspěšných zásahů!“ podotýká vedoucí českobudějovického týmu.

V Litvínově platil bezbrankový stav až do 55. minuty. „Ferebauer uvolnil Stejskala a ten dal blafákem do bekhendu vítězný gól,“ popisuje Šrámek rozhodující okamžik.

Na rozdíl od pátečního vystoupení s Ústím se mu výkon mužstva zamlouval. „Všichni zaslouží pochvalu, celé mužstvo se zhostilo svého úkolu dobře, dodrželo pokyny trenérů,“ ocenil dlouholetý člen realizačního týmu u juniorky.

V pátek HC ČB hostí Liberec, základní část zakončí v sobotu v Boleslavi. Po posledním kole se dozví jméno soupeře pro osmifinále. „Taktizovat se tu nedá,“ míní Šrámek. Soupeře zatím může jen hádat: Slavia, K. Vary, Sparta, Pardubice nebo Vítkovice? „Jisté je, že v úterý začínáme doma!“

Autor: Michael Kalinics

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
Žáci ZŠ Grünwaldova v hledišti Budvar arény při zápase Motoru.

ČEZ Motor zve na své zápasy do Budvar arény také českobudějovické školáky

Hledají šoféra náklaďáku

Dobří holubi se vracejí, dres hokejistů Motoru znovu oblékne Luboš Rob mladší

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru posilují. Jejich řady posílí navrátilec Luboš Rob mladší.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.