OSTRAVA – HC ČB 3:7 (0:2, 1:4, 2:1), za hosty Vráblík a Stejskal 2, HavraN, Rezek, Schneider. Jihočeši začali nedůrazně, jako by se na nich projevila únava z dlouhé cesty. Šest minut domácí přehrávali soupeře důrazem. HC ČB postavila na nohy využitá přesilovka (Vráblík). Rezek brzy přidal druhý gól. To už měly České Budějovice otěže zápasu pevně ve svých rukou a zvyšovaly svůj náskok až na 6:0! Za vítěze nastoupili i Havran se Stejskalem, kteří jsou v kádru prvoligové Třebíče.

VÍTKOVICE – HC ČB 3:2 p.p. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0), za hosty Havran, Polodna. I druhý zápas Jihočeši odehráli na stadionu v Ostravě – Porubě, kde je Havran poslal v 7. min. do vedení. Ve výborném zápase byli oporami svých týmů oba brankáři, Klestil i domácí Vošvrda, jenž absolvoval rozcvičku s áčkem a poté se připojil k juniorce. Na vedoucí branku Vítkovice odpověděly vyrovnáním, ale v nástupu do druhé třetiny hosté už zase vedli díky Polodnovi. V polovině utkání odstoupil zraněný Stejskal (vyražené zuby). „Ve druhé třetině jsme neproměnili čtyři gólové čisté šance!“ mrzelo trenéry Milana Kupku i Jiřího Šrámka.

Domácí ve třetí části využili přesilovku, v prodloužení již po třiceti sekundách Sturc duel rozhodl. „Mladý kolektiv odvedl na Moravě dobrou práci, hlavně obránci,“ ocenil Kupkův asistent Jiří Šrámek, jak se tým vypořádal s absencí beků Klementa s Jáchymem, a to i díky záskoku útočníka Petra Zicha v zadních řadách. „Kolega Kupka ho vytypoval jako univerzála, použitelného v obraně i v útoku,“ doplnil Jiří Šrámek.

V pátek junioři HC České Budějovice hostí od 16 hodin na druhé ploše Šumperk, v sobotu přivítají Opavu (12.30).