HC ČB – TŘEBÍČ 6:1 (3:0, 0:1, 3:0) – S poslední Třebíčí, která v normální hrací době ještě nevyhrála, Jihočeši nebrali nic jiného než vítězství. „V Třebíči jsme prohráli v prodloužení. Jako jediní jsme tam nechali dva body, odveta tudíž pro nás byla prestižní,“ naznačuje asistent trenéra Jiří Šrámek, že českobudějovický tým nechtěl promarnit příležitost k odplatě.

Juniorce pomáhal Ferebauer, v brance dostal před Klestilem přednost Hrubec. V útoku chyběl Horák (připraven nastoupit za Mountfield) a v obraně Klement, jenž po zranění dohání tréninkové manko. „V příštím kole možná už nastoupí,“ avizuje Jiří Šrámek.

Mezi 9. a 13. minutou se postupně trefili Rakušan Schneider, Ferebauer a Ťoupal – 3:0. „Chvilkového podcenění soupeř využil ke snížení ve 40. minutě,“ říká trochu káravě asistent trenéra, vzápětí však konstatuje, že pro hosty to byla labutí píseň, protože Ferebauer (48.), Marek (49.) a Feferle (53.) zvýraznili vítězství domácího celku. „Naši hráči si s chutí zastříleli. Začínáme dávat branky, však se také v tréninku nácviku brankových příležitostí hodně věnujeme,“ podotýká Šrámek.

HC čB – ZNOJMO 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) – Domácí už mohli počítat s Horákem, jejich klec opět hájil Hrubec. Ve 12. min. otevřel skóre Polodna. V polovině zápasu se trefil loňský dorostenec Heřman, jenž nedávno nakoukl do reprezentace ČR „18“. „K vidění byl dobrý hokej, tvrdý a rychlý. Oba manšafty chtěly hrát hokej,“ pochvaloval si Jiří Šrámek. Ježek zvýšil na 3:0.

Znojemští nesložili zbraně předčasně. Ve 32. minutě snížili a ve 47. minutě dokonce vsítili kontaktní branku. „Propadli jsme v útočném pásmu,“ vyčetl Šrámek.

Naštěstí Polodna brzy v přesilovce čtyři na tři dal svůj druhý gól v utkání a od té chvíle byl na ledě jen Kupkův tým, Znojmu nepomohl ani oddychový čas: obránce Dietz v 55. minutě pečetil výsledek.

Jank proti Finům

„Na beku se dobře zapojují mladí Jáchym s Jankem,“ tvrdí asistent Šrámek. Ne náhodou Janka pozvali trenéři ČR „17“ na listopadovou akci – trojzápas s Finy v Litomyšli, Hlinsku a České Třebové.

V dalším kole extraligy junioři HC ČB zajíždějí na stadiony do Zlína a do Vsetína už bez útočníka Feferleho, jenž na vlastní přání odešel hostovat do pražské Sparty. „Podle dohody proti nám nenastoupí,“ sdělil Jiří Šrámek.