„Blížící se reprezentační pauza nám přijde vhod, protože na některých hráčích začíná být vidět, že už toho mají dost,“ povšiml si Kupkův asistent u kormidla juniorky Jiří Šrámek.

Zápas ve Zlíně si Jihočeši za rámeček nedají. Není divu, podlehli 0:5. Ráz utkání určila již úvodní třetina, ve které Českobudějovičtí třikrát inkasovali. „Byl to propadák. V dalším průběhu jsme se nezmohli ani na čestný gól,“ mrzelo Šrámka, který podrobil defenzivu kritice: „Dostáváme hrozně moc gólů!“

Na výprask ve Vsetíně se junioři snažili rychle zapomenout, protože hned druhý den je čekal duel ve Vsetíně. Na vítězství 6:5 měli lví podíl dva útočníci – Ferebauer a univerzál Zich, jenž dosud alternoval v obraně; oba dali hattrick. „Jedna lajna nám dala šest gólů!“ podotýká Jiří Šrámek. Jednou se v zápase trefil Polodna.

Boj na Spartě

Do třetice nastoupili mladíci ve vloženém kole na svátek na Spartě, kam nedávno zamířil z HC ČB útočník Feferle. „Podle dohody mezi oddíly ale proti nám nehrál, stejně jako Hájek, když jsme hráli proti Brnu,“ připomíná Jiří Šrámek.

Pražané porazili České Budějovice 5:3. Vítězství pojistili pátou brankou v čase 58:56 při power play. „Sparta o moc lepší nebyla, v okolí branky ale působila hladovějším dojmem a snáze dávala góly,“ tvrdí asistent trenéra Jiří Šrámek.

Ve 43. minutě Sparta zvýšila na 4:2, kontaktní trefa Horáka ve vlastním oslabení ale dostala hosty z jihu znovu do hry. Horák objel branku a z otočky našel místo mezi betony gólmana. Polodna mohl vyrovnat, ujížděl sám na bránu, ale sólo neproměnil. Jihočeši si vzali v závěru time a ve hře bez brankáře inkasovali.

Extraligový program pokračuje už dnes, kdy HC ČB hostí od 17.30 hodin Porubu. Zítra juniorka přivítá Vítkovice (12.30).

V extralize patří Jihočechům vynikající 4. příčka.