Ta první byla dobrá. Výhra nad Ústím nad Labem (2:1) se sice vinou špatné koncovky nerodila úplně snadno, ale po trefách Rezka a Ťoupala body zůstaly doma. „Pro nás byly zlaté,“ přiznal asistent trenéra Jiří Šrámek.

Na střídačce vedle něj poprvé uděloval při zápase pokyny nový trenér Karel Soudek, jenž nahradil Milana Kupku. „O našem vítězství jsme měli rozhodnout mnohem dřív. Mělo být výraznější, jenže v koncovce jsme se trápili,“ poznamenal Jiří Šrámek. Druhá zpráva den nato dorazila z Litvínova a nepotěšila. Informovala o porážce Jihočechů (1:4), z nichž se gólově prosadil pouze loňský dorostenec Seidl. Jeho zásluhou tým v 19. minutě vedl 1:0.

Zápas začal kvůli porouchané rolbě o dvacet minut později. Českobudějovičtí na rozdíl od domácího utkání měli v sestavě i Romana Horáka, přesto neporušili tradici. „Pravidelně se nám stává, že jednou vyhrajeme, jednou prohrajeme,“ lomí rukama Soudkův asistent u kormidla juniorky Jiří Šrámek.

Litvínov ve druhé třetině přidal a obrátil stav dvěma góly. Na tečovanou střelu od modré čáry byl Klestil krátký, ve druhém případě zůstal před brankou volný hráč . . . „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že vyrovnáme, jenže ve 41. minutě jsme dostali gól na 1:3,“ krčí rameny asistent. „A to ještě Klestil kryl dva samostatné nájezdy!“ podotýká.

V pátek junioři hrají doma. Termínová kolize s utkáním Mountfieldu je tentokrát zavede na druhou plochu Budvar arény, kde přivítají pražskou Spartu (17.30).

Soudek se Šrámkem mají k dispozici kompletní kádr, někteří hráči trénují s prvním mužstvem.

Hodnocení účasti na ledě (+/– body) juniorů HC ČB – celkově: 1. Ferebauer 20, 2. Zich 19, 3. Horák 14, 4. Vráblík 13, 5.–6. Vráblík, Ježek 9.