První z vrcholů sezony čeká juniory HC České Budějovice ve středu večer v liberecké Tipsport areně. Na programu je tam osmifinále play off!
Základní část Jihočeši nezakončili příliš šťastně. Podlehli v Ústí nad Labem a hned nato po dlouhé době padla i jejich domácí tvrz, Budvar aréna, kterou vyloupil Litvínov.

Trenér Karel Soudek věří, že dvě porážky nevypovídají o formě týmu před play off. „I když se nám oba zápasy nepovedly, věřím, že nebudou mít vliv na naše účinkování v play off,“ říká hlavní kouč.

V Ústí nad Labem dost překvapivě postavil do branky třetího gólmana Kantora. „Když jsem nastoupil k juniorům, bavil jsem se s gólmany a slíbil jim, že každý dostane šanci. To jsem splnil,“ vysvětluje svůj tah Karel Soudek.

V bráně Klestil

Po čtvrté inkasované brance odvolal Kantora z branky a poslal do ní Klestila, jenž odchytal i domácí utkání proti Litvínovu (1:3). „Prohrávali jsme 2:4, tak jsme chtěli udělat něco pro sebevědomí týmu, aby se ještě pokusil vrátit do zápasu. Určitě to nebylo kvůli výkonu brankáře,“ ujišťuje Karel Soudek, jenž včera potvrdil, že v roli jedničky jde do play off Tomáš Klestil. „Chytá dobře, nevidím důvod něco měnit. Jako druhý brankář bude připraven Hrubec, jenž výborně zachytal na Kladně.“

Po trestu se vrátil do sestavy útočník Stanislav Polodna. „Všichni hráči jsou fit, alespoň si nikdo na nic nestěžoval,“ kvituje Soudek stav kádru, kde chybí už jen Roman Horák. Reprezentant do 18 let se zotavuje po zranění lokte, který měl několik týdnů v umělohmotné sádře. „Na tréninku něco málo s hokejkou zkouší, ale ruka ještě není natolik v pořádku, aby mohl nastoupit do utkání,“ říká Karel Soudek. Šikovný forvard se nedávno v rozhovoru svěřil, že případné třetí osmifinále už by rád stihnul.„Když se na to bude cítit, šanci dostane, když ne, tak se nedá nic dělat,“ netlačí na Horáka trenér.

V dlouhodobé části juniorka HC ČB vybojovala 6. místo. Na lichotivé umístění by nyní tým rád navázal v play off. Očekávání jsou větší, než byla v loňské sezoně. „Věřím, že hráči přistoupí k zápasům zodpovědně a budou chtít něco dokázat,“ říká trenér Soudek, jenž ví, že veškeré zásluhy ze základní části jsou zapomenuty. „Začíná se znovu, od nuly. Teď je třeba ukázat, jak na tom jsme!“ burcuje svůj tým, i když má za to, že v play off trenéři už motivovat své hráče ani moc nemusí. „To už by mělo být zbytečné. Ta motivace by měla být vnitřní a vyjít z hráčů, vždyť je to vrchol sezony,“ podotýká budějovický trenér.

Při rozhovorech hráči působili sebevědomým dojmem a hovořili o smělých ambicích týmu. Nyní nastal čas, kdy mají podložit slova skutky – přímo na ledě. „Snad v hráčích to zdravé sebevědomí je,“ doufá Karel Soudek. „Sebedůvěra je vždy lepší, než když se hráči rozklepou strachy, to pak nemusí dobře dopadnout,“ tvrdí. Podle jeho zpráv posílí soupeře mladíci ročníku 1989 z prvoligových Benátek, kam jezdili sbírat prvoligové zkušenosti. Benátky vyřadilo ve čtvrtfinále Ústí nad Labem, a vypadnuvší junioři jsou tak Liberci plně k dispozici. „Mělo by se jednat o tři hráče do pole a brankáře,“ říká Soudek. Mohli by to být gólman Micka, obránce Müller, útočníci Liška a Kopic.

MS v klasickém lyžování s sebou nese zvláštní opatření. „V Turnově na benzince si máme vyzvednout povolení, aby nás pustili do Liberce,“ říká Jiří Šrámek. Odveta se hraje v pátek od 17.30 hodin na druhé ploše Budvar arény.