HC ČB – HR. KRÁLOVÉ 4:5 (2:3, 2:0, 0:2) – Českobudějovičtí hokejisté měli v nohou náročný program: pondělní duel byl jejich pátý v sedmi dnech. Možná i z toho důvodu nezachytili vstup do utkání a od 3. minuty prohrávali 0:1. V 6. minutě bylo srovnáno, dva slepené góly v 9. minutě však znovu dostaly hosty do sedla.

Důležitá byla kontaktní branka Jihočechů, a jak se ukázalo, také domluva trenérů o přestávce. Po návratu z kabin totiž domácí juniorka vyrukovala na Východočechy se zlepšeným výkonem. „Druhou třetinu jsme vyhráli 2:0,“ podotýká vedoucí mužstva HC ČB Jiří Šrámek.

O osudu utkání rozhodla třetí třetina, ve které hosté otočili skóre. Přesilovku pět na tři ještě neproměnili, ale Stejskalův dvojnásobný faul už potrestali vyrovnávací brankou.

Konec Jihočeši nezvládli. Když bylo prodloužení na spa〜dnutí, do třetí sirény zbývalo odehrát pouhých 25 vteřin, vstřelil Hradec Králové vítěznou branku. Ve 24členné extralize je tým HC ČB s 32 body na 17. místě, vede Zlín (53) před Pardubicemi (49) a Plzní (47). Branky HC ČB: Rezek, Zourek, Ferebauer, Ťoupal.