Ve druhé části Jihočeši často vysedávali na trestné lavici a mohli děkovat brankáři Klestilovi, že si soupeř nevytvořil rozhodující náskok.

Ve třetím dějství domácí převzali iniciativu na své hokejky, nutili Litvínov k faulům a v přesilovce Ferebauer vstřelil vítězný gól; zpoza branky mu přihrával Polodna. Neméně důležitý však byl vyrovnávací gól kapitána týmu Martina Havrana na 2:2.

Pro silné nervy

Posledních deset minut bylo hodně hektických. Litvínov mohl vyrovnat, zrovna tak jako prohrát vyšším rozdílem.

Nejproduktivnější hráč domácích, Stejskal, nevyužil zaváhání brankáře Sorka, kterého zachránila tyč. V 58. min. propadl obránce Předota, ošetřovaný ve druhé části po zásahu pukem do hlavy, dva Litvínovští jeli na jednoho Jihočecha a Zima tak tak, že chybu nepotrestal! A hned z protiútoku Jihočeši dali další razítko na litvínovskou tyč . . .

V čase 58:30 litvínovský Andres v závaru před budějovickou brankou ve vyložené pozici promáchl, a tak hostům v závěru nezbylo než odvolat brankáře a zkusit štěstí v power play.

Domácí junioři klíčové vhazování ve vlastním obranném pásmu vyhráli, Soudek mohl do prázdné klece pečetit výsledek, ale po Maxově háčku minul. V přesilovce deset vteřin před koncem Polodna nepropálil Sorka. Dobojováno – 3:2.

„Jsem naštvaný,“ prohlásil bouřlivák na střídačce Litvínova Josef Beránek starší.

„První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé jsme měli velké množství šancí, abychom si vytvořili větší náskok a zápas vyhráli. A jak to bývá, hromadu šancí neproměníte a štěstí se otočí k soupeři. Viděli jsme kvalitní výkon domácího brankáře a naši neschopnost vstřelit gól. Soupeř byl při zakončení o něco důslednější a vyplatilo se mu to,“ uvedl známý litvínovský trenér.

Vráblík do Slavie

V novém roce HC ČB nastupuje bez obránce Vráblíka, jenž se přesunul do Slavie Praha, ale v útoku už hraje uzdravený reprezentant Roman Horák.