Turnaj hokejových juniorek se hraje na počest tragicky zesnulého juniora, jenž zahynul při autonehodě. Letos se konal posedmé. Českobudějovičtí se turnaje zúčastnili už v minulosti a na severu se jim líbilo. Letošní ročník nebyl výjimkou. „Dobrý turnaj,“ pochvaloval si českobudějovický Karel Soudek, jenž ze všech trenérů přivezl do Litvínova nejmladší mužstvo. Do hry nasadil hned sedm hráčů ročníku 1992, kteří doposud nastupovali za dorost, naopak v týmu zcela chyběl ročník 1989.

„První dva zápasy jsme odehráli dobře, v obou jsme jasně vyhráli,“ okomentoval Soudek vítězství s Přerovem a Chomutovem. Jak se ukázalo, další dva soupeři měli vyšší úroveň. „Litvínovu jsme podlehli 0:1, výkon už nebyl takový, pravdou ale je, že kvalita soupeře byla větší,“ připouští trenér Karel Soudek. Litvínov nakonec na domácím Stadionu Ivana Hlinky turnaj vyhrál. Druhé místo obsadil Liberec, s nímž Jihočeši změřili síly ve svém závěrečném vystoupení. Bílí Tygři se jim alespoň částečně pomstili za vyřazení v osmifinále extraligy. „Poslední zápas s Libercem? Všechno špatně!“ kroutil hlavou Soudek. „Přišlo mi, jako kdyby hráči už byli na dovolené. Byl to jejich poslední pobyt na ledě, teď máme pauzu,“ připomíná.

Suchou přípravu junioři zahájí 20. dubna. Mladíci, kteří přicházejí z dorostu, měli příležitost kouče zaujmout, dokud jsou ještě na ledě. „Takový Přibyl odehrál první dva zápasy velice dobře. Třetí už byl slabší a ve čtvrtém nestíhal. Měl problémy s třísly, od konce dorosteneckého play off netrénoval a možná se to na něm podepsalo,“ přemítá nahlas trenér.

A spontánně ho při hodnocení napadá druhé jméno: „Kdo mě vcelku uspokojil, byl Jakub Babka, jenž všechny čtyři utkání ubruslil,“ říká Soudek. Jedním dechem ale přiznává, že nováčci hlavně po fyzické stránce mají handicap. „Deficit síly je mezi ostatními znát. Pořád je na čem dělat. Musejí si ještě počkat, než rozdíly smažou.“

V brance HC České Budějovice dostali na turnaji příležitost všichni tři brankáři – Hrubec, Hnízdil i Kantor. „Podali vyrovnané výkony, zachytali velmi dobře. Za obdržené góly nemohli,“ tvrdil trenér Karel Soudek.

I když soutěž skončila a příprava ještě nezačala, Soudka coby šéftrenéra centra mládeže čeká volno jen zdánlivě. „Sestavujeme přípravy, všechny týmy musí mít zajištěny prostory, kde budou v létě trénovat – tělocvičny a hřiště,“ podotýká.

Bláha do Švýcarska

Jeho kolega ze střídačky Jiří Šrámek v těchto dnech plní povinnosti kustoda v týmu ČR „17“. „Ve středu ráno odjíždíme do Švýcarska,“ hlásil včera z Domažlic.

Češi se třikrát střetnou se stejně starými Švýcary. Reprezentační debut čeká jediného Jihočecha v nominaci, kterým je gólman Ondřej Blá〜ha. „Domů se vracíme v neděli večer,“ dodal budějovický kustod Jiří Šrámek.

SKONČILI TŘETÍ

Výsledky a střelci HC ČB : –Přerov 7:1, Klement 2, Makovský, Rezek, Ježek, Seidl, Přibyl, –Chomutov 6:1, Marek, Přibyl 2, Semrád, Ježek, –Litvínov 0:1, –Liberec 2:5, Babka, Vaniš.