ŠUMPERK – HC ČB 4:7 (0:4, 4:1, 0:2), za hosty Marek 2, Heřman, Předota, Sumerauer, Seidl, Schneider. Jihočechům se podařilo oplatit Šumperku porážku z domácího ledu. Na soupeře doslova vlétli a vybudovali si čtyřbrankový náskok. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. „Trochu jsme usnuli na vavřínech,“ pronesl káravě Červený. Českobudějovičtí vedli už 5:1, ale než se nadáli, soupeř třemi zásahy během několika minut snížil na rozdíl gólu!

Celkově však HC ČB byl v zápase lepším celkem a po zásluze zvítězil. „V závěrečné třetině jsme se znovu vrátili k poctivému hokeji a zaslouženě získali tři body,“ shrnul Václav Červený duel v Šumperku.

Po snídani Opava

Mužstvo po dobrém výkonu přespalo v Šumperku a druhý den ráno po snídani vyrazilo na zápas do Opavy. „Cesta trvala asi hodinu a půl.“

OPAVA – HC ČB 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
, za hosty Sumerauer 2, Schneider, Seidl, Makovský. Přes páteční výhru se Jihočeši nepovažovali za favorita. „Opava totiž v domácím prostředí ještě neokusila, jaké to je ztratit body,“ vysvětluje Soudkův asistent u kormidla dorostu. „Tentokrát Opava utkání nezvládla. Už v první třetině inkasovala tři branky,“ naznačuje Červený, že Jihočechům vstup do zápasu znovu vyšel na výbornou. „To nás povzbudilo. Naopak Opava šla do kolen a během utkání se těžko zvedala,“ povšiml si Václav Červený nejistoty v řadách soupeře.

Pozvánku do reprezentace obdrželi z dorostu obránce Jank, jenž jede s ČR „16“ do Rakouska, a Slovinec Koren.